Chirurgia stomatologiczna

Chirurgia stomatologiczna

Jedną ze specjalności Gabinetów MEDISS w Gdańsku jest nowoczesna chirurgia stomatologiczna, jest to dziedzina medycyny zajmująca się leczeniem operacyjnym jamy ustnej i okolic przyległych.  Głównym celem chirurgii stomatologicznej jest przede wszystkim usunięcie zębów, które nie mogą być poddane leczeniu zachowawczemu. Zabiegi, które wykonuje nasz wykwalifikowany stomatolog mają również na celu eliminację zębopochodnych punktów zakażenia kości poprzez ekstrakcję zębów.

Chirurgia stomatologiczna, którą proponujemy naszym klientom, to nie tylko zabiegi polegające na ekstrakcjach, czyli usunięciu zębów wraz z korzeniami. Zaawansowane metody leczenia i coraz bardziej profesjonalne urządzenia sprawiają, że ta dziedzina stomatologii stale poszerza swój zasięg i zwiększa skuteczność, pozwalając na eliminację nawet najbardziej złożonych problemów dentystycznych.

 

W Gabinetach Mediss oferujemy następując zabiegi z zakresu chirurgii stomatologicznej:

•    ekstrakcje zębów stałych i mlecznych (w tym m.in. zębów mądrości),
•    usuwanie zębów zatrzymanych w sposób chirurgiczny,
•    resekcję wierzchołka korzenia, grozisz
•    sterowana regeneracja kości,
•    leczenie ropni oraz przetok ustno-twarzowych,
•    usuwanie torbieli korzeniowych,
•    przygotowanie jamy ustnej do leczenia protetycznego,
•    rekonstrukcje ubytków kostnych (augmentacja wyrostka zębodołowego, tkanek miękkich i kostnych z użyciem materiałów tytanowych lub biomateriałów)
•    zabiegi regeneracyjne.

Jednym z oferowanych zabiegów w Gabinetach Mediss jest nowoczesna chirurgia odtwórcza tkanki kostnej. Nasi lekarze dzięki zastosowaniu nowoczesnych metod leczenia, dostosowanych do indywidualnych potrzeb i oczekiwań pacjenta są w stanie przywrócić pełną funkcjonalność jamy ustnej. Każdy chirurg stomatolog pracujący w naszym gabinecie jest przygotowany do wykonywania różnego rodzaju zabiegów, za każdym razem zachowując pełną precyzję oraz sprawność działania.

Nowoczesna chirurgia stomatologiczna jest dla wielu pacjentów jedyną szansą na skuteczne pozbycie się uciążliwych problemów z zębami oraz innymi dolegliwościami w obrębie jamy ustnej. W naszych Gabinetach Stomatologicznych MEDISS w Gdańsku, każdy klient może liczyć na kompleksowa i profesjonalną opiekę naszego stomatologa, a także na fachową pomoc w doborze jak najlepszej ścieżki leczenia.