Ortodoncja

 

Ortodoncja

Nie wstydź się swojego uśmiechu! Wady zgryzu, to problem, z którym trafiają do nas dzieci, młodzież oraz osoby dorosłe. W naszych gabinetach zajmujemy się leczeniem ortodontycznym z wykorzystaniem aparatów stałych metalowych oraz kosmetycznych.

Ortodoncja zajmuje się leczeniem wad zgryzu oraz nieprawidłowości w ustawieniu zębów. Wady zgryzu odzwierciedlają się na wyglądzie twarzy, co często koreluje z samooceną oraz pewnością siebie, także białe i zadbane zęby nie zrekompensują prawidłowego ustawienia.

Leczenie ortodontyczne może być prowadzone zarówno u dzieci, jak i u dorosłych. W przypadku aparatów stałych wymagane jest uzębienie stałe (pomijając przetrwałe zęby mleczne).

W gabinetach stomatologicznych Mediss leczeniem ortodontycznym zajmuje się lek. dent. Katarzyna Rozmus, która może poszczycić się wieloma sukcesami w tej dziedzinie. Leczenie aparatem stałym jest dziedziną, w której całkowicie się realizuje i spełnia, i to jej poświęca najwięcej czasu.

Przykładowe zdjęcia:

 

Ortodoncja czyli leczenie aparatem stałym

Aparat stały składa się z zamków i pierścieni klejonych na zębach oraz przechodzącego przez nie drutu mocowanego za pomocą ligatur elastycznych.

Czas noszenia aparatu uzależniony jest od korygowanej wady oraz współpracy pacjenta (regularne wizyty kontrolne, higiena, noszenie wyciągów).

aparat estetyczny

Aparaty stałe mogą być estetyczne (kompozytowe, ceramiczne – cena od 2000 zł)

aparat metalowy

oraz metalowe (cena 1500 zł za łuk)

Aparat ortodontyczny na raty

MediRaty to pierwszy w Polsce produkt skierowany do pacjentów, którzy chcą na raty sfinansować zabiegi lecznicze, Szeroki zakres finansowanych zabiegów oraz dogodne warunki finansowania sprawiają, że to idealna odpowiedź na potrzeby pacjentów.

więcej...

Higiena

Bardzo ważna u pacjentów ortodontycznych jest higiena – regularne i dokładne szczotkowanie zębów, używanie szczoteczek jednopęczkowych, irygatora oraz płynu do płukania jamy ustnej.

Plan leczenia ortodontycznego

1 wizyta:
– Konsultacja ze szczegółowym omówieniem wady oraz możliwych metod leczenia
– Wspólny wybór aparatu
– Pobranie wycisków diagnostycznych
– Skierowanie na zdjęcie RTG panoramiczne

Po 1 wizycie na podstawie badania klinicznego oraz wycisków diagnostycznych ortodonta opracowuje plan leczenia ze wskazaniami i zaleceniami dla pacjenta.
Po około 1 tygodniu następuje 2 wizyta, podczas której następuje przedstawienie i zaakceptowanie przez pacjenta planu leczenia. Konieczne jest przedłożenie lekarzowi prowadzącemu (ortodoncie) zdjęcia RTG panoramicznego. Następuje założenie aparatu.

Po miesiącu od założenia aparatu wizyta kontrolna. Kolejne następują raz na miesiąc.
Jeżeli konieczne jest założenie dwóch łuków, drugi łuk zakładany jest po 2 miesiącach. W wyjątkowych przypadkach, możliwe jest założenie obu łuków jednocześnie.

Każdy Klient, który zakupi u nas aparat ortodontyczny, otrzymuje zestaw startowy niezbędny do higieny jamy ustnej oraz może zakupić irygator stomatologiczny MEDISS w promocyjnej cenie – 110 zł.