Profilaktyka – Higienizacja: skaling i piaskowanie

profilaktyka

Zapraszamy do umawiania się na zabiegi higienizacji – skalingu (usuwanie kamienia, osadów), piaskowania, fluoryzacji, wybielania zębów lampą Philips Zoom White Speed oraz metodą nakładkową.

Nazywam się Grażyna Zajt i od ponad 20 lat zajmuje się indywidualną profilaktyką jamy ustnej u dorosłych i dzieci. Kwalifikacje zawodowe uzyskałam w Niemczech, gdzie przez pierwsze 10 lat podnosiłam swoje umiejętności, wykonując zabiegi higienizacyjne zapobiegające zapaleniu dziąseł i przyzębia, które praktykuję do dzisiaj w Polsce. Biegle władam językiem niemieckim.

Przygotowuję i prowadzę szereg prezentacji i szkoleń z zakresu wiedzy o chorobach przyzębia w szkołach dla higienistek i asystentek stomatologicznych oraz praktyczne w gabinetach stomatologicznych, m.in. we współpracy z Philips, Pierre Fabre, Johnson&Johnson. Prowadzę również szkolenia z “Bezpiecznego wybielania gabinetowego i nakładkowego ” (zgodnego z normami UE). Szkolenia takie odbywają się cyklicznie w naszej klinice.

Wybielanie zębów Lampą Philips Zoom White Speed zapewnia najszybszy i najbardziej efektywny sposób wybielania aktywowany światłem. Zaawansowana technologia połączona z ergonomią urządzenia zapewnia Klientowi wysoki komfort podczas zabiegu wybielania.
– efekt wybielenia utrzymujący się do 2 lat
– wybielenie do 10 odcieni już po 1 zabiegu

dowiedz się więcej...

 

Profilaktyka stomatologiczna

Głównym celem profilaktyki jest zapobieganie powstawaniu chorób zębów i przyzębia.
Zęby to wizytówka każdego człowieka, dlatego tak ważna jest odpowiednia higiena całej jamy ustnej. W naszych Gabinetach Stomatologicznych w Gdańsku oferujemy Państwu zabiegi z zakresu profilaktyki stomatologicznej: skaling i piaskowanie, lakierowanie, lakowanie zębów.

Skaling i piaskowanie

– czyli usuwanie osadów i złogów kamienia nazębnego

Zabieg wykonywany jest za pomocą skalera ultradźwiękowego oraz pasty polerskiej lub piaskarki. Końcowym etapem jest polerowanie – usuwanie drobin osadu i mikroprzebarwień, przy pomocy bardzo miękkich szczoteczek, dając efekt bardzo gładkich zębów oraz fluoryzacja, która polega na pokryciu szkliwa fluorem.

Skaling – w zależności od indywidualnej potrzeby pacjenta – powinien być wykonywany co najmniej 2 razy w roku lub nawet częściej, jeśli pacjent np. pali papierosy, pije dużo kawy czy herbaty. Skaling połączony z piaskowaniem zębów daje największą skuteczność w usuwaniu kamienia nazębnego.

Lakierowanie

– fluoryzacja zębów lakierem za pomocą specjalnych pędzelków.

Lakier pozostawia się na zębach przez pewien czas, w wyniku czego stopniowo uwalnia jony fluoru. Dzięki tej metodzie profilaktyki możemy zredukować występowanie próchnicy do 40%, gdyż fluor wzmacnia szkliwo i chroni przed działaniem kwasów i bakterii.

Lakowanie

– technika uszczelniania bruzd w zębach stałych specjalnym lakiem.

Zęby przed oraz po lakowaniu:

Bruzdy i szczeliny ze względu na swoją budowę są miejscami trudnymi do wyczyszczenia z resztek pokarmu za pomocą szczoteczki do zębów. Miejsca trudno dostępne dla zwykłej,codziennej higieny są pożywką dla bakterii i sprzyjają powstawaniu próchnicy. Zabieg ten jest szczególnie dedykowany dzieciom w okresie wymiany zębów mlecznych na stałe. Po całkowitym wyrżnięciu się zęba stałego dobrze jest od razu zabezpieczyć szczeliny lakiem.