Stomatologia ogólna

Stomatologia ogólna

Stomatologia zachowawcza to inaczej leczenie próchnicy. W zakres zabiegów stomatologii zachowawczej wchodzą:

-leczenie próchnicy zębów
-odbudowa tkanek zęba (wypełnienia)
-leczenie kanałowe (endodoncja)

W naszych gabinetach leczenie kanałowe zębów wykonujemy z użyciem mikroskopu PICO

Niektóre stany zapalne oraz uszkodzenia uzębienia stanowią zagrożenie dla całego organizmu. Bakterie obecne w próchnicy wpływają negatywnie na stawy, serce, nerki i wiele innych narządów wewnętrznych. Aby prawidłowo zadbać o zdrowie należy systematycznie kontrolować stan jamy ustnej, aby w porę wykryć ewentualne zagrożenie oraz dobrać sposób leczenia i nie dopuścić do rozwoju choroby.

Najczęstszym problemem z jakim zgłaszają się pacjenci do lekarza stomatologa, jest próchnica. Zachowawcze leczenie jest szczególnie ważne, ponieważ wiąże się z zapobieganiem i leczeniem tej najbardziej rozpowszechnionej choroby  na świecie. Nasi lekarze dzięki zastosowaniu najnowszych technologii, oferują profesjonalne usługi najwyższej jakości. Stosujemy wypełnienia, dzięki którym przywracamy estetykę i funkcjonalność zbliżoną do zębów naturalnych. Wypełnienia, których używamy oddają niezwykle wiernie naturalny kolor i przezierność zębów. Strach pacjenta przed leczeniem stomatologicznym jest najczęściej spowodowany obawą o doznanie bólu. Dlatego nie tylko dbamy o przyjazną atmosferę i wysoki profesjonalizm usług, ale przeprowadzamy zabiegi z wykorzystaniem gazu rozweselającego oraz znieczuleń – wszystko w trosce o bezpieczeństwo i komfort naszych Pacjentów.

Endodoncja jest to zabieg stomatologiczny, potocznie nazywany leczeniem kanałowym. Endodoncja jest niezwykle szybko rozwijającą się dziedziną stomatologii zachowawczej. Gabinety Stomatologiczne Mediss oferuje swoim pacjentom leczenie kanałowe wykonywane przy pomocy specjalistycznego sprzętu.

Prawidłowo wykonane leczenie endodontyczne polega na dokładnym oczyszczeniu systemu kanałów korzeniowych z martwej bądź zainfekowanej miazgi, rozszerzenie, odkażenie oraz ostateczne szczelne uzupełnienie kanałów. Czynności te możliwe są dzięki nowoczesnym, specjalistycznym narzędziom endodontycznym i systemom do wypełniania kanałów korzeniowych.

Nasze urządzenie do wypełniania kanału gutaperką na ciepło to bezprzewodowy system firmy Meta Biomed  System E&Q Master jest łatwy w stosowaniu, minimalizuje czas potrzebny do prawidłowego, trójwymiarowego wypełniania kanału gutaperką. Łączy w sobie metodę kondensacji wierzchołkowej z trójwymiarowym dopełnieniem części wierzchołkowej oraz wszystkich kanałów lateralnych.