EQ&VR – bezprzewodowy, nowoczesny system do trójwymiarowego wypełniania kanałów korzeniowych. Stosowany jest wraz z pałeczkami gutta-perkowymi (ładowanymi do komory pistoletu przez otwór w jego górnej części). Umożliwia szybkie, łatwe i bezpieczne wykonanie procedury endodontycznej w znacznie krótszym czasie (w porównaniu do techniki tradycyjnej). Łączy metodę kondensacji wierzchołkowej z trójwymiarowym dopełnieniem części wierzchołkowej oraz wszystkich kanałów lateralnych. Jest prosty i wygodny w obsłudze, zapewnia wysoką ergonomię i bezpieczeństwo pracy. Brak przewodów oraz niewielka waga pozwalają na łatwe przenoszenie go na dowolne stanowisko pracy. System zaopatrzono w 3 uniwersalne (pasujące do obu podzespołów) baterie o wydłużonej żywotności.

Zestaw systemu E&Q-VR zawiera:

- Pistolet EQ-VR Gun do aplikacji rozgrzanej, płynnej gutaperki w pałeczkach do kanału korzeniowego.
Stosowany jest wraz z pałeczkami gutta-perkowymi (ładowanymi do komory pistoletu przez otwór w jego górnej części).
Po rozgrzaniu i uplastycznieniu gutta-perki w ciągu zaledwie 35 sekund można ją aplikować bezpośrednio do kanału przez specjalne metalowe igły.
Pistolet jest prosty i intuicyjny w obsłudze, w ciągu nagrzewa się do zaprogramowanej temperatury 160°C lub 200°C.
Automatyczne wyłączenie pistoletu po upływie 5 minut zapewnia jego bezpieczne użytkowanie.
Niewielka waga oraz rozmiar (wraz z baterią waży zaledwie 177 g, wymiary 223 x 27 mm) zapewniają ergonomiczną i komfortową pracę.

- Gorący plugger (EQ-V PACK) do uplastyczniania i upychania rozgrzanej gutaperki w kanale korzeniowym.
Może być także użyty do odcinania nadmiaru ćwieka gutaperkowego.
Jest prosty i intuicyjny w obsłudze, w ciągu kilku sekund nagrzewa się do zaprogramowanej temperatury 180°C lub 230°C.
Po uplastycznieniu gutta-perka idealnie dopasowuje się do kształtu kanału i doskonale go uszczelnia, tworząc tym samym idealne podłoże pod przyszłą odbudowę.
Rękojeść V-Pack jest lekka i niewielka (wraz z baterią waży zaledwie 90 g, wymiary 153 x 25 mm), przez co zapewnia ergonomiczną pracę.
Przycisk pierścienia aktywacyjnego obraca się w zakresie 360° zwiększając wygodę użytkowania.
Po upływie 5 minut następuje automatyczne wyłączenie pluggera zapewniając bezpieczeństwo.
Urządzenie zaopatrzono w 3 uniwersalne, pasujące do obu podzespołów, baterie o wydłużonej żywotności.

Formularz kontaktowy


Umów się na wizytę. Zadzwoń lub skorzystaj z formularza, oddzwonimy.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez administratora danych – MEDISS moich danych osobowych zamieszczonych w niniejszym formularzu w celu udzielenia informacji o produktach oraz nawiązaniu kontaktu, zgodnie z treścią ustawy o ochronie danych osobowych (Dz.U. z 1997r. nr 133, poz. 883 z późn. zm.). Wyrażam również zgodę na otrzymywanie wiadomości elektronicznych oraz telefonicznych połączeń przychodzących inicjowanych przez MEDISS z siedzibą w Gdańsku w celach handlowych i marketingowych, zgodnie z postanowieniami ustawy prawo telekomunikacyjne.
Ta strona korzysta z ciasteczek (cookies) oraz przetwarza informacje o danych osobowych zgodnie z RODO. Korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się z naszą polityką prywatności.

REJESTRACJA ON-LINE

REJESTRACJA ON LINE
DOSTĘPNA 24H/DOBĘ

PŁATNOŚCI KARTĄ

W NASZYCH GABINETACH
PRZYJMUJEMY PŁATNOŚCI KARTĄ

BEZPŁATNY PARKING DLA PACJENTÓW

DOSTĘPNY PODCZAS WIZYT