NSK to firma o długoletnich tradycjach. Marka została założona w Tokio w 1930 roku i od tamtej pory nieprzerwanie pracuje na swój sukces. NSK sprzedaje swoje produkty w 135 krajach, dbając przy tym o jakość, innowacyjność i przystępne ceny oferowanych akcesoriów dentystycznych. Ważnymi punktami polityki firmy są też dobre relacje z klientami oraz dbałość o środowisko naturalne.

ENDOMETR NSK IPEX II to elektroniczne urządzenie służące do dokładnego pomiaru długości kanału korzeniowego. Endometr automatycznie lokalizuje kanały, ich przebieg oraz dokładną głębokość. Pozwala na równomierne i dokładne opracowanie kanału, łatwe i szybkie oczyszczenie kanału. Dzięki temu urządzeniu można precyzyjnie wypełnić kanał bez ryzyka powikłań wynikających z niedopełnienia lub przepełnienia.
ENDO-MATE TC2 – NSK – mikromotor endodontyczny służy do opracowywania kanałów. Jest to nowoczesną kątnicę bezprzewodową przeznaczoną do powiększanie kanałów i ich polerowania. ENDO-MATE TC jest nowoczesnym, funkcjonalnym i niezwykle przydatnym w pracy wyposażeniem współczesnego gabinetu stomatologicznego.
Kątnice i Turbiny NSK posiadają system oczyszczania głowicy jest zintegrowany wewnątrz głowicy końcówki. Ten mechanizm jest zaprojektowany do automatycznego zabezpieczenia przed przedostawaniem się wszelkich płynów oraz innych materiałów obcych do wnętrza głowicy końcówki. Zwiększa to żywotność łóżysk w końcówce oraz zapobiega wszelkim zakażeniom.
Fizjodyspenser ma szczególne zastosowanie podczas zabiegów na tkankach twardych, wymagających małych obrotów i jednoczesnego chłodzenia solą fizjologiczną. Służy nie tylko do resekcji wierzchołka, osteotomii, czy trepanacji wyrostka zębodołowego, ale także do modelowania i wygładzania kości oraz implantacji wszczepów zębowych. Jest także niezastąpiony podczas procedur usuwania zębów mądrości.
Piaskarka stomatologiczna NSK umożliwia szybkie i bezbolesne usuwanie osadu nazębnego, dzięki czemu stanowi doskonałe uzupełnienie zabiegu usuwania kamienia nazębnego. Ergonomiczny kształt pozwala na precyzyjne sterowanie strumieniem proszku i zapobiega zmęczeniu dłoni. Oprócz urządzeń w tej kategorii znalazły się także proszki o przyjemnym, świeżym smaku.