Stomatologia dziecięca

Stomatologia dziecięca


Dla nas dzieci są bardzo ważne. Staramy się zrobić wszystko, aby czuły się one u nas dobrze i nie odczuwały lęku spowodowanego wizytą u stomatologa dziecięcego. Nasi lekarze specjalizują się w leczeniu dzieci, każde z nich przyjmą z uśmiechem i spokojem.

Stomatolog dziecięcy zajmuje się kompleksową opieką stomatologiczną najmłodszych pacjentów od momentu pojawienia się zębów mlecznych, aż do momentu pełnego rozwoju uzębienia stałego.

Poniżej prezentujemy kilka ważnych wskazówek, które pomogą rodzicom zminimalizować lęk swojej pociechy przed wizytą u stomatologa dziecięcego:

  • pierwsza wizyta dziecka w gabinecie stomatologicznym powinna być wizytą adaptacyjną, wyłącznie konsultacyjną
  • należy regularnie zgłaszać się na wizyty kontrolne z dziećmi, dzięki czemu unikamy w ten sytuacji, że dziecko przychodzi do dentysty z już bolącym zębem
  • do wizyty w gabinecie stomatologicznym należy podchodzić jak do normalnej, rutynowej czynności, w ten sposób nie wzbudzamy u małego pacjenta poczucia braku bezpieczeństwa
  • należy unikać przekupywania dzieci prezentami lub innymi obietnicami przed wizytą, aby dziecko nie sądziło, iż wizyta jest powodem do stresu skoro za samo jej odbycie ma obiecywane nagrody.

Ważne informacje:

Wizyty kontrolne u stomatologa dziecięcego powinny się odbywać co 3~6 miesięcy gdy, dziecko ma jeszcze zęby mleczne. Zęby mleczne wskutek niższej mineralizacji niż zęby stałe są znacznie bardziej podatne na próchnicę i przebiega ona w nich znacznie szybciej.

Zęby mleczne zachowują przestrzeń dla zębów stałych umożliwiając ich prawidłowe wyżynanie. Wskutek przedwczesnego usunięcia zębów mlecznych często dochodzi do deformacji zgryzu i późniejszej konieczności leczenia ortodontycznego. Dodatkowo wyuczone nawyki higieniczne młodego pacjenta zostają i będą procentować przez resztę życia.

Prostymi i bezbolesnymi zabiegami profilaktycznymi, zabezpieczającymi zęby przed próchnicą są fluoryzacja szkliwa zębów czyli tzw. lakierowanie zębów oraz zabezpieczenie bruzd zębów stałych, czyli lakowanie zębów. Oba zabiegi znacznie podnoszą odporność zębów dzieci na próchnicę.

Formularz kontaktowy


Umów się na wizytę. Zadzwoń lub skorzystaj z formularza, oddzwonimy.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez administratora danych – MEDISS moich danych osobowych zamieszczonych w niniejszym formularzu w celu udzielenia informacji o produktach oraz nawiązaniu kontaktu, zgodnie z treścią ustawy o ochronie danych osobowych (Dz.U. z 1997r. nr 133, poz. 883 z późn. zm.). Wyrażam również zgodę na otrzymywanie wiadomości elektronicznych oraz telefonicznych połączeń przychodzących inicjowanych przez MEDISS z siedzibą w Gdańsku w celach handlowych i marketingowych, zgodnie z postanowieniami ustawy prawo telekomunikacyjne.
Ta strona korzysta z ciasteczek (cookies) oraz przetwarza informacje o danych osobowych zgodnie z RODO. Korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się z naszą polityką prywatności.

REJESTRACJA ON-LINE

REJESTRACJA ON LINE
DOSTĘPNA 24H/DOBĘ

PŁATNOŚCI KARTĄ

W NASZYCH GABINETACH
PRZYJMUJEMY PŁATNOŚCI KARTĄ

BEZPŁATNY PARKING DLA PACJENTÓW

DOSTĘPNY PODCZAS WIZYT