Stomatologia zachowawcza

Stomatologia zachowawcza i endodoncja mikroskopowa


Stomatologia zachowawcza to inaczej leczenie próchnicy. W zakres zabiegów stomatologii zachowawczej wchodzą:

  • leczenie próchnicy zębów
  • odbudowa tkanek zęba (wypełnienia)
  • leczenie kanałowe (endodoncja) z użyciem mikroskopu


Leczenie zębów pod mikroskopem to jedna z wielu nowoczesnych metod, jakie wykorzystujemy Mediss Dental Clinic w Gdańsku. Zabiegi te dzięki swojej precyzji charakteryzuje się dużym bezpieczeństwem i wysoką skutecznością. Leczenie kanałowe za pomocą mikroskopu, dzięki dużemu powiększeniu zęba pozwala lekarzowi znacznie dokładniej opracować i wypełnić kanały korzeniowe.
Prawidłowo wykonane leczenie kanałowe ma na celu usunięcie zakażonej zawartości kanałów korzeniowych, a następnie wypełnienie ich aż do wierzchołka korzenia.

Do naszego gabinetu bardzo często zgłaszają się pacjenci z bólem zębów, które były wcześniej leczone kanałowo.
Przyczyn takiego bólu może być wiele:
- Niedopełnienie kanałów korzeniowych przy wcześniejszym leczeniu kanałowym
- Pozostawienie nieodnalezionego kanału
- Złamanie narzędzia w kanale korzeniowym przy wcześniejszym leczeniu kanałowym

Stomatologia mikroskopowa


Mikroskop w naszych gabinetach wykorzystywany jest głównie w endodoncji (leczeniu kanałowym), chirurgii stomatologicznej i endodontycznej oraz w periodontologii (profilaktyka i leczenie chorób przyzębia i błony śluzowej jamy ustnej). Dzięki pracy w dużym powiększeniu jesteśmy w stanie precyzyjnie wykonać między innymi resekcję wierzchołków korzeni zębów, obejrzeć i zrewidować rany poekstrakcyjne czy też zlokalizować złamane fragmenty zębów w czasie zabiegów chirurgicznych


 

Niektóre stany zapalne oraz uszkodzenia uzębienia stanowią zagrożenie dla całego organizmu. Bakterie obecne w próchnicy wpływają negatywnie na stawy, serce, nerki i wiele innych narządów wewnętrznych. Aby prawidłowo zadbać o zdrowie należy systematycznie kontrolować stan jamy ustnej, aby w porę wykryć ewentualne zagrożenie oraz dobrać sposób leczenia i nie dopuścić do rozwoju choroby.

Najczęstszym problemem z jakim zgłaszają się pacjenci do lekarza stomatologa, jest próchnica. Zachowawcze leczenie jest szczególnie ważne, ponieważ wiąże się z zapobieganiem i leczeniem tej najbardziej rozpowszechnionej choroby na świecie. Nasi lekarze dzięki zastosowaniu najnowszych technologii, oferują profesjonalne usługi najwyższej jakości. Stosujemy wypełnienia, dzięki którym przywracamy estetykę i funkcjonalność zbliżoną do zębów naturalnych. Wypełnienia, których używamy oddają niezwykle wiernie naturalny kolor i przezierność zębów. Strach pacjenta przed leczeniem stomatologicznym jest najczęściej spowodowany obawą o doznanie bólu. Dlatego nie tylko dbamy o przyjazną atmosferę i wysoki profesjonalizm usług, ale przeprowadzamy zabiegi z wykorzystaniem gazu rozweselającego oraz znieczuleń – wszystko w trosce o bezpieczeństwo i komfort naszych Pacjentów.

Endodoncja jest to zabieg stomatologiczny, potocznie nazywany leczeniem kanałowym. Endodoncja jest niezwykle szybko rozwijającą się dziedziną stomatologii zachowawczej. Gabinety Stomatologiczne Mediss oferuje swoim pacjentom leczenie kanałowe wykonywane przy pomocy specjalistycznego sprzętu.

Prawidłowo wykonane leczenie endodontyczne polega na dokładnym oczyszczeniu systemu kanałów korzeniowych z martwej bądź zainfekowanej miazgi, rozszerzenie, odkażenie oraz ostateczne szczelne uzupełnienie kanałów. Czynności te możliwe są dzięki nowoczesnym, specjalistycznym narzędziom endodontycznym i systemom do wypełniania kanałów korzeniowych.

Nasze urządzenie do wypełniania kanału gutaperką na ciepło to bezprzewodowy system firmy Meta Biomed System E&Q Master jest łatwy w stosowaniu, minimalizuje czas potrzebny do prawidłowego, trójwymiarowego wypełniania kanału gutaperką. Łączy w sobie metodę kondensacji wierzchołkowej z trójwymiarowym dopełnieniem części wierzchołkowej oraz wszystkich kanałów lateralnych.

Formularz kontaktowy


Umów się na wizytę. Zadzwoń lub skorzystaj z formularza, oddzwonimy.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez administratora danych – MEDISS moich danych osobowych zamieszczonych w niniejszym formularzu w celu udzielenia informacji o produktach oraz nawiązaniu kontaktu, zgodnie z treścią ustawy o ochronie danych osobowych (Dz.U. z 1997r. nr 133, poz. 883 z późn. zm.). Wyrażam również zgodę na otrzymywanie wiadomości elektronicznych oraz telefonicznych połączeń przychodzących inicjowanych przez MEDISS z siedzibą w Gdańsku w celach handlowych i marketingowych, zgodnie z postanowieniami ustawy prawo telekomunikacyjne.
Ta strona korzysta z ciasteczek (cookies) oraz przetwarza informacje o danych osobowych zgodnie z RODO. Korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się z naszą polityką prywatności.

REJESTRACJA ON-LINE

REJESTRACJA ON LINE
DOSTĘPNA 24H/DOBĘ

PŁATNOŚCI KARTĄ

W NASZYCH GABINETACH
PRZYJMUJEMY PŁATNOŚCI KARTĄ

BEZPŁATNY PARKING DLA PACJENTÓW

DOSTĘPNY PODCZAS WIZYT