Dlaczego warto leczyć zęby kanałowo w Mediss Dental Clinic?Bezbolesny zabieg

Leczenie kanałowe przeprowadzamy w znieczuleniu miejscowym i jest ono całkowicie bezbolesne dla pacjenta.

Trudne przypadki

Zajmujemy się najbardziej skomplikowanymi zabiegami z zakresu leczenia kanałowego, odnajdujemy dodatkowe kanały, usuwamy złamane narzędzia.

Mikroskopy Stomatologiczne

Podczas leczenia kanałowego zawsze wykorzystujemy wysokiej klasy mikroskopy stomatologiczne, które pozwalają zobaczyć wnętrze zęba wraz z systemem kanałów korzeniowych.

Nowoczesny sprzęt

Posiadamy najnowocześniejszy sprzęt do oczyszczania i wypełniania kanałów na ciepło, wykonujemy na miejscu pełną diagnostykę rentgenowską (zdjęcia RTG oraz tomografię 3D).

Doświadczeni stomatolodzy

Nasi lekarze to wysokiej klasy specjaliści z zakresu stomatologii zachowawczej i endodoncji, którzy  stale podnoszą swoje kwalifikacje, aby zapewnić pacjentom najwyższy poziom leczenia.


Leczenie kanałowe (endodontyczne) wykonane z użyciem mikroskopu pozwala wyleczyć zęby, które do niedawna były skazane na usunięcie. Proponujemy najnowocześniejsze i najskuteczniejsze rozwiązania, które pomogą przywrócić zdrowy i piękny uśmiech.

Zaawansowana endodoncja w Mediss Dental Clinic to nie tylko mikroskop, ale również urządzenia pomiarowe (endometry - urządzenie przeznaczone do pomiaru długości kanału zęba) połączone z endomotorami, radiowizjografia (RTG punktowe na każdym fotelu stomatologicznym) oraz precyzyjne techniki wypełniania kanałów korzeniowych na ciepło, pozwalające wypełnić wszystkie, nawet najdrobniejsze kanaliki w zębie.

W Mediss Dental Clinic pracujemy z wykorzystaniem systemu VDW EDDY specjalistycznego urządzenia, pozwalającego na dokładną irygację kanałów, co daje doskonałe rezultaty i dzięki temu system kanałów jest dokładnie oczyszczony i zdezynfekowany.

Skuteczność leczenia kanałowego w Mediss Dental Clinic jest bardzo wysoka. Wielu Pacjentów zmaga się z dylematem czy usunąć ząb, czy lepiej wyleczyć go kanałowo? - zdecydowanie warto skorzystać z ostatniej i często jedynej szansy na uratowanie zęba. Pamiętajmy, że ekstrakcja zęba jest krokiem nieodwracalnym, powodującym konieczność uzupełnienia braku zębowego w przyszłości

na zdjęciu Dr Bogusława Wiese-Drożdzal w trakcie zabiegu
 

Niektóre stany zapalne oraz uszkodzenia uzębienia stanowią zagrożenie dla całego organizmu. Bakterie obecne w próchnicy wpływają negatywnie na stawy, serce, nerki i wiele innych narządów wewnętrznych. Aby prawidłowo zadbać o zdrowie należy systematycznie kontrolować stan jamy ustnej, aby w porę wykryć ewentualne zagrożenie oraz dobrać sposób leczenia i nie dopuścić do rozwoju choroby.

Najczęstszym problemem z jakim zgłaszają się pacjenci do lekarza stomatologa, jest próchnica. Zachowawcze leczenie jest szczególnie ważne, ponieważ wiąże się z zapobieganiem i leczeniem tej najbardziej rozpowszechnionej choroby na świecie. Nasi lekarze dzięki zastosowaniu najnowszych technologii, oferują profesjonalne usługi najwyższej jakości. Stosujemy wypełnienia, dzięki którym przywracamy estetykę i funkcjonalność zbliżoną do zębów naturalnych. Wypełnienia, których używamy oddają niezwykle wiernie naturalny kolor i przezierność zębów. Strach pacjenta przed leczeniem stomatologicznym jest najczęściej spowodowany obawą o doznanie bólu. Dlatego nie tylko dbamy o przyjazną atmosferę i wysoki profesjonalizm usług, ale przeprowadzamy zabiegi z wykorzystaniem gazu rozweselającego oraz znieczuleń – wszystko w trosce o bezpieczeństwo i komfort naszych Pacjentów.

Endodoncja jest to zabieg stomatologiczny, potocznie nazywany leczeniem kanałowym. Endodoncja jest niezwykle szybko rozwijającą się dziedziną stomatologii zachowawczej. Gabinety Stomatologiczne Mediss oferuje swoim pacjentom leczenie kanałowe wykonywane przy pomocy specjalistycznego sprzętu.

Prawidłowo wykonane leczenie endodontyczne polega na dokładnym oczyszczeniu systemu kanałów korzeniowych z martwej bądź zainfekowanej miazgi, rozszerzenie, odkażenie oraz ostateczne szczelne uzupełnienie kanałów. Czynności te możliwe są dzięki nowoczesnym, specjalistycznym narzędziom endodontycznym i systemom do wypełniania kanałów korzeniowych.

Nasze urządzenie do wypełniania kanału gutaperką na ciepło to bezprzewodowy system firmy Meta Biomed System E&Q Master jest łatwy w stosowaniu, minimalizuje czas potrzebny do prawidłowego, trójwymiarowego wypełniania kanału gutaperką. Łączy w sobie metodę kondensacji wierzchołkowej z trójwymiarowym dopełnieniem części wierzchołkowej oraz wszystkich kanałów lateralnych.

Przykłady prac wykonane w Mediss DC

Placówka: Gdańsk Wrzeszcz.
Lekarz: Katarzyna Głowacka.
Opis: ząb silnie zniszczony próchnicowo został wyleczony kanałowo pod mikroskopem oraz wzmocniony wkładami z włókna szklanego (zdjęcie "przed") a następnie odbudowany za pomocą korony cyrkonowej, która oprócz walorów estetycznych cechuje się dużą wytrzymałością.

Placówka: Gdańsk Wrzeszcz
Lekarz: Katarzyna Głowacka
Opis: zniszczony ząb po leczeniu kanałowym, zaopatrzony nieszczelnym wypełnieniem kompozytowym (zdjęcie "przed") został odbudowany za pomocą endokorony porcelanowej, co jest rozwiązaniem estetycznym i maksymalnie oszczędzającym własne tkanki pacjenta (brak konieczności szlifowania zęba jak pod tradycyjną koronę protetyczną).

Więcej informacji o leczeniu kanałowym w zakładce FAQs

Cennik leczenia kanałowego - endodoncjiWszystkie zabiegi wykonywane są z użyciem mikroskopu

 • 1 kanał - opracowanie i wypełnienie metodą termiczną + znieczulenie

  od 550 zł

 • 2 kanały - opracowanie i wypełnienie metodą termiczną + znieczulenie

  od 700 zł

 • 3 kanały - opracowanie i wypełnienie metodą termiczną + znieczulenie

  od 900 zł

 • Każdy kolejny kanał

  200 - 300 zł

 • Ponowne leczenie kanałowe (Reendo) 1 kanał

  od 700 zł

 • Ponowne leczenie kanałowe (Reendo) 2 kanały

  od 850 zł

 • Ponowne leczenie kanałowe (Reendo) 3 kanały

  od 950 zł

 • Każdy kolejny kanał (Reendo)

  300 - 500 zł

 • Usunięcie złamanego narzędzia

  300 - 500 zł

 • Usunięcie starego wkładu koronowo-korzeniowego

  od 200 zł

  Nasz zespół specjalistów w dziedzinie leczenia kanałowego