Umów wizytę

Zadzwoń do nas +48 888 600 660

Implanty zębów

Responsive image

Jesteśmy autoryzowaną kliniką Implantologiczną niemieckiego systemu BEGO

BEGO jest znaną niemiecką firmą należącą do światowych liderów w dziedzinie stomatologii i protetyki stomatologicznej. Posiada ponad 100-letnie doświadczenie w tej branży. Implanty “Made by BEGO” to synonim najlepszych produktów, które łączą w jedno pewność i niezawodność. Zadowolenie i zdrowie pacjenta są głównym celem firmy BEGO

Upływający czas oraz choroby zębów powodują trwałe ubytki. Braki w uzębieniu nie tylko źle wpływają na naszą samoocenę ale przede wszystkim zaburzają podstawową rolę narządu żucia poprzez zmiany wynikające z utraty zębów. Sfera estetyki zostaje zachwiana poprzez zapadające się policzki czy zmiany rysów twarzy. Utrata zębów może ciągnąć za sobą wiele negatywnych skutków takich jak: przesunięcie lub przechylenie się zębów w okolicy ubytku, zmiana zgryzu, trudności w przeżuwaniu, zmiany w stawach skroniowo-żuchwowych.Nowoczesna stomatologia proponuje skuteczne rozwiązanie które pomoże przywrócić zdrowy i piękny uśmiech. Implanty czyli wszczepy zębowe mogą trwale naprawić i ustatkować sytuację zgryzową. Dzięki implantom nie narażamy sąsiednich zębów na ich utratę lub zniszczenia. W naszych placówkach mieszczących się w Gdańsku Wrzeszczu i na Morenie proponujemy leczenia implantologiczne na najwyższym poziomie. Pracujemy na certyfikowanych implantach BEGO. Dzięki szerokiemu spectrum modeli mamy możliwość doboru odpowiedniego implantu w konkretnej sytuacji.

Obejrzyj video

Most na implantach

Co to jest implant ?

Implant zębowy to niewielki stożek o średnicy 3-5 mm i długości 7-21 mm, pełniący funkcję korzenia zębowego. Element ten wykonuje się z biozgodnego, czyli obojętnego dla zdrowia i niewywołującego reakcji alergicznych materiału – najczęściej tytanu. Materiał ten jest wyjątkowo wytrzymały, dzięki czemu bez przeszkód znoszi obciążenia, jakimi w normalnych warunkach poddawane są korzenie zębów.Do implantu, czyli sztucznego korzenia zębowego, montowana jest nadbudowa – konstrukcja protetyczna (korona protetyczna, most protetyczny lub proteza ruchoma – overdenture), która idealnie odwzorowuje kształt zęba lub kilku zębów. Implant z koroną wygląda dokładnie tak, jak naturalny ząb – część tytanowa w całości ukryta jest pod dziąsłem, część ceramiczna czy zęby w protezie dobierane są zaś tak, by ich kolor, przezroczystość i połysk w pełni odpowiadały cechom naturalnych zębów.

Implantologia nawigowana

Zabiegi implantacyjne w naszej klinice przeprowadzamy z wykorzystaniem szablonów nawigowanych. Szablon wykonany jest przez laboratorium stomatologicznym indywidualnie dla każdego pacjenta na podstawie badania tomograficznego 3D oraz skanu cyfrowego.Korzyści dla pacjenta wynikające z precyzyjnego pozycjonowanie implantu w kości

precyzyjne wszczepienie implantu nawet w bardzo trudnych warunkach (mała ilość tkanki kostnej).
najpierw planujemy odbudowę protetyczna, do której dostosowywana jest najbardziej optymalna pozycja implantu.
szybkie i mało inwazyjne leczenie także dla Pacjentów użytkujących protezy całkowite umocowanie protezy za pomocą implantów całkowicie likwiduje problem ruchomości protez.

Jak przebiega proces leczenia?

01

Konsultacja


W trakcie konsultacji implantolog zbiera informacje na temat oczekiwań pacjenta, ogólnego stanu zdrowia, przyjmowanych leków, uczuleń.

Kolejnym etapem jest wykonanie tomografii komputerowej. Na jej podstawie implantolog ocenia struktury kostne, czy jest wystarczająca ilość tkanki kostnej do wprowadzenia i przyjęcia się implantu. Ponadto może zaplanować ilość oraz miejsce wprowadzenia implantów, ich długość oraz szerokość

02

Plan leczenia implantologicznego


Powstaje w oparciu o konsultację, która daje możliwość postawienia właściwej diagnozy. Każdy plan leczenia jest unikalny, dostosowany do indywidualnych możliwości, potrzeb i wymagań pacjenta.

Po zebraniu wszystkich informacji implantolog przedstawia plan leczenia oraz orientacyjne koszty zabiegu.

03

Zabieg


Po wykonaniu badań oraz pozytywnej kwalifikacji przystępujemy do wykonania zabiegu implantacji. Zabieg jest całkowicie bezbolesny, ponieważ wykonuje się go w znieczuleniu miejscowym, dodatkowo każdy z naszych pacjentów po wykonanym zabiegu jest zabezpieczony farmakologicznie (osłona antybiotykowa) Czas w jakim wykonujemy pojedyncze wszczepienie implantu wraz z przygotowaniem pacjenta oraz wykonaniem kontrolnego zdjęcia pozabiegowego to około 50 minut.

Po około dwóch tygodniach pacjent zgłasza się do nas na zdjęcie szwów. Po wykonanym zabiegu implant musi się zintegrować z kością. Jest to okres od 3 do 6 miesięcy, o jego długości ostatecznie decyduje lekarz prowadzący.

Dla zachowania estetyki w okrecie integracji wszczepu pacjent może otrzymać koronę tymczasową.

Rozwiązania protetyczne

Leczenie z zastosowaniem implantów umożliwia zastosowanie wielu rozwiązań protetycznych:

Jeden implant + korona w przypadku utraty jednego zęba
Most protetyczny (konstrukcja protetyczna zastępująca kilka utraconych zębów). Most może być podparty na dwu lub kilku implantach. Należy pamiętać, że mosty protetyczne są rozwiązaniami stałymi, na trwałe mocowanymi w jamie ustnej. Mogą być one wykonywane z ceramiki lub kompozytu na podbudowie tytanowej, stali, złota lub cyrkonu.
Proteza całkowita. Protezy całkowite mocowane są na kilku implantach (maksymalnie 6), dzięki czemu uzyskujemy dużą stabilność protezy.

Elementy protetyczne oferowane w naszych gabinetach wykonujemy w najlepszych laboratoriach protetycznych: NORDENTA i PREMIUM LAB

Cennik usług

Korona cyrkonowa od 1400 zł
Korona pełnoceramiczna od 1400 zł
Licówka pełnoceramiczna od 1400 zł
Licówka kompozytowa 400 - 800 zł
Licówka Non-Prep 1300 - 1800 zł
Korona porcelanowa na metalu 1000 - 1400 zł
Korona / licówka E-MAX 1300 - 1800 zł
Wkład koronowo–korzeniowy z włókna szklanego 500 zł
Wkład koronowo–korzeniowy ze stopu metalu 500 zł
Inlay kompozytowy 900 zł
Onlay kompozytowy 900 zł
Endokorona 900 zł
Proteza akrylowa od 1500 zł
Proteza szkieletowa od 2500 zł
Proteza na zatrzaskach kulowych od 2000 zł

Nasz zespół

Specjaliści w dziedzinie implantologii

...
dr n. med. Piotr Chomik

chirurg szczękowo-twarzowy

...
Krzysztof Kozłowski

lekarz dentysta chirurgia

...
Maria Mikołajska

lekarz dentysta specjalista

...
Rafal Ściegienny

lekarz dentysta/chirurg implantolog

Copyrights: © MEDISS - Dental Clinic Wszelkie prawa zastrzeżone