Ortodoncja
Nie wstydź się swojego uśmiechu! Wady zgryzu, to problem, z którym trafiają do nas dzieci, młodzież oraz osoby dorosłe. W naszych gabinetach zajmujemy się leczeniem ortodontycznym z wykorzystaniem aparatów stałych metalowych oraz kosmetycznych. Ortodoncja zajmuje się leczeniem wad zgryzu oraz nieprawidłowości w ustawieniu zębów. Wady zgryzu odzwierciedlają się na wyglądzie twarzy, co często koreluje z samooceną oraz pewnością siebie, także białe i zadbane zęby nie zrekompensują prawidłowego ustawienia. Leczenie ortodontyczne może być prowadzone zarówno u dzieci, jak i u dorosłych.
Stomatologia estetyczna
Piękny uśmiech to 100 % pewności siebie. Zdrowe, wyleczone zęby niekiedy odbiegają od ideału, są przebarwione, mają brzydki kształt, są przyciemnione. Wszystko to powoduje złe samopoczucie, niską samoocenę, brak swobodnego uśmiechu. Nasi lekarze pomogą przywrócić piękny i zdrowy uśmiech oferując pacjentom szereg zabiegów z zakresu stomatologii estetycznej. Pełna higienizacja- usuwanie osadów i kamienia za pomocą ultradźwięków i piaskarki. Korygowanie kształtu zębów za pomocą licówek porcelanowych i koron pełnoceramicznych. Zmiana koloru- wybielanie zębów metodą domową oraz gabinetową.
IMPLANTY
W jaki sposób poradzić sobie z trwałymi ubytkami zębów? Odpowiedzią są nowoczesne systemy implantologiczne. Oferowane przez nas implanty niemieckiej firmy BEGO to rozwiązanie, które pozwala przywrócić piękny i zdrowy uśmiech. Upływający czas oraz choroby zębów powodują trwałe ubytki. Braki w uzębieniu nie tylko źle wpływają na naszą samoocenę ale przede wszystkim zaburzają podstawową rolę narządu żucia poprzez zmiany wynikające z utraty zębów. Sfera estetyki zostaje zachwiana poprzez zapadające się policzki czy zmiany rysów twarzy.
Stomatologia zachowawcza
Stomatologia zachowawcza to inaczej leczenie próchnicy. W zakres zabiegów stomatologii zachowawczej wchodzą: -leczenie próchnicy zębów - odbudowa tkanek zęba (wypełnienia) -leczenie kanałowe (endodoncja) W naszych gabinetach leczenie kanałowe zębów wykonujemy z użyciem mikroskopu PICO Niektóre stany zapalne oraz uszkodzenia uzębienia stanowią zagrożenie dla całego organizmu.
CHIRURGIA
Jedną ze specjalności Gabinetów MEDISS w Gdańsku jest nowoczesna chirurgia stomatologiczna, jest to dziedzina medycyny zajmująca się leczeniem operacyjnym jamy ustnej i okolic przyległych. Głównym celem chirurgii stomatologicznej jest przede wszystkim usunięcie zębów, które nie mogą być poddane leczeniu zachowawczemu. Zabiegi, które wykonuje nasz wykwalifikowany stomatolog mają również na celu eliminację zębopochodnych punktów zakażenia kości poprzez ekstrakcję zębów.
HIGIENIZACJA
Głównym celem profilaktyki jest zapobieganie powstawaniu chorób zębów i przyzębia. Zęby to wizytówka każdego człowieka, dlatego tak ważna jest odpowiednia higiena całej jamy ustnej. W naszych Gabinetach Stomatologicznych w Gdańsku oferujemy Państwu zabiegi z zakresu profilaktyki stomatologicznej: skaling i piaskowanie, lakierowanie, lakowanie zębów. Skaling i piaskowanie – czyli usuwanie osadów i złogów kamienia nazębnego Zabieg wykonywany jest za pomocą skalera ultradźwiękowego oraz pasty polerskiej lub piaskarki.
Wybielanie zębów
Zapraszamy do umawiania się na zabiegi wybielania zębów lampą Philips Zoom White Speed oraz metodą nakładkową. Nazywam się Grażyna Zajt i od ponad 20 lat zajmuje się wybielaniem oraz indywidualną profilaktyką jamy ustnej u dorosłych i dzieci. Kwalifikacje zawodowe uzyskałam w Niemczech, gdzie przez pierwsze 10 lat podnosiłam swoje umiejętności, wykonując zabiegi higienizacyjne zapobiegające zapaleniu dziąseł i przyzębia, które praktykuję do dzisiaj w Polsce.
PROTETYKA
Nowa usługa korona cyrkonowa lub ceramiczna w jeden dzień zadzwoń aby dowiedzieć się więcej. Protetyka stomatologiczna zajmuje się uzupełnieniem braków zębowych (zarówno pojedynczych jak i mnogich) oraz odbudową i poprawą wyglądu zębów. Leczenie protetyczne prowadzone w Gabinetach Stomatologicznych Mediss ma na celu przywrócenie pacjentowi utraconej funkcji żucia, a także poprawę jakości jego życia, zwłaszcza w zakresie estetyki.
STOMATOLOGIA DZIECIĘCA
Dla nas dzieci są bardzo ważne. Staramy się zrobić wszystko, aby czuły się one u nas dobrze i nie odczuwały lęku spowodowanego wizytą u stomatologa dziecięcego. Nasi lekarze specjalizują się w leczeniu dzieci, każde z nich przyjmą z uśmiechem i spokojem. Stomatolog dziecięcy zajmuje się kompleksową opieką stomatologiczną najmłodszych pacjentów od momentu pojawienia się zębów mlecznych, aż do momentu pełnego rozwoju uzębienia stałego.
SZYBKA POMOC STOMATOLOGICZNA
W nagłych przypadkach, wymagających szybkiej interwencji takich jak ból, uraz, problemy techniczne (utrata wypełnienia, utrata korony lub inne) możesz w pełni liczyć na naszych doświadczonych stomatologów. Każdy pacjent potrzebujący nagłej pomocy jest przyjmowany najszybciej, jak to możliwe. Prosimy o kontakt telefoniczny, abyśmy mogli zaproponować dogodny termin wizyty. Pierwszeństwo mają Pacjenci wcześniej umówieni.
GAZ ROZWESELAJĄCY
Podawanie gazu rozweselającego jest nową, przyjazną i bezpieczną metodą walki ze stresem i bólem związanym z wizytą w gabinecie stomatologicznym. Pacjenci cierpiący na stres przed wizytą u stomatologa, odczuwający paniczny lęk uniemożliwiający leczenie stomatologiczne, dzięki sedacji wziewnej całkowicie pozbędą się tych nieprzyjemnych doznań. Metoda ta pozwala na zapewnienie i osiągnięcie pełnego komfortu psychicznego oraz pokonanie bólu.