Nie wstydź się swojego uśmiechu!

Wady zgryzu, to problem, z którym trafiają do nas dzieci, młodzież oraz osoby dorosłe. W naszych gabinetach zajmujemy się leczeniem ortodontycznym z wykorzystaniem aparatów stałych metalowych oraz kosmetycznych oraz systemu Clear Aligner.

Ortodoncja zajmuje się leczeniem wad zgryzu oraz nieprawidłowości w ustawieniu zębów. Wady zgryzu odzwierciedlają się na wyglądzie twarzy, co często koreluje z samooceną oraz pewnością siebie, także białe i zadbane zęby nie zrekompensują prawidłowego ustawienia. Leczenie ortodontyczne może być prowadzone zarówno u dzieci, jak i u dorosłych. W przypadku aparatów stałych wymagane jest uzębienie stałe (pomijając przetrwałe zęby mleczne).

W Mediss Dental Clinic leczeniem ortodontycznym zajmują się dr Katarzyna Rozmus-Grabińska, dr Małgorzata Szawłowska i dr Kamilla Bijowska, które mogą poszczycić się wieloma sukcesami w tej dziedzinie. Leczenie aparatem ortodontycznym jest dziedziną, w której całkowicie się realizują i spełniają.

Poniżej prezentujemy efekty leczenia aparatem stałym wykonane przez dr. Katarzyna Rozmus-Grabińska

Poniżej prezentujemy efekty leczenia aparatem stałym wykonane przez dr Katarzyna Rozmus-Grabińska

PrzedPo
PrzedPo
PrzedPo
PrzedPo

Aparat stały

Aparat stały składa się z zamków i pierścieni klejonych na zębach oraz przechodzącego przez nie drutu mocowanego za pomocą ligatur elastycznych. Czas noszenia aparatu uzależniony jest od korygowanej wady oraz współpracy pacjenta (regularne wizyty kontrolne, higiena, noszenie wyciągów).

Plan leczenia ortodontycznego

01

Konsultacja ze szczegółowym omówieniem
wady oraz możliwych metod leczenia

02

Wspólny wybór
aparatu

03

Pobranie wycisków diagnostycznych

04

Wykonanie cefalomerii i RTG panoramicznego

Po 1 wizycie na podstawie badania klinicznego oraz wycisków diagnostycznych ortodonta opracowuje plan leczenia ze wskazaniami i zaleceniami dla pacjenta. Po około 1 tygodniu następuje 2 wizyta, podczas której następuje przedstawienie i zaakceptowanie przez pacjenta planu leczenia. Następuje założenie aparatu. Po miesiącu od założenia aparatu wizyta kontrolna. Kolejne następują raz na miesiąc. Jeżeli konieczne jest założenie dwóch łuków, drugi łuk zakładany jest po 2 miesiącach. W wyjątkowych przypadkach, możliwe jest założenie obu łuków jednocześnie.

Higiena

Bardzo ważna u pacjentów ortodontycznych jest higiena – regularne i dokładne szczotkowanie zębów, używanie szczoteczek jednopęczkowych, irygatora oraz płynu do płukania jamy ustnej.

Leczenie ortodontyczne nakładkowe

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Aenean rutrum accumsan tellus at feugiat. Maecenas imperdiet diam eu lacus suscipit dignissim. In non maximus orci. Nam ultricies sit amet mauris et luctus. Aenean malesuada, diam a commodo commodo, nibh purus posuere turpis, eu pulvinar nunc tortor vel est. Vivamus id enim iaculis, elementum ligula ac, blandit sem. Curabitur scelerisque, elit a ultrices tempus, sapien velit feugiat felis, a ultricies eros dolor ac diam. Sed mattis arcu sit amet purus tincidunt accumsan. Donec elementum, nisi a aliquam fringilla, erat enim imperdiet urna, quis vehicula purus lacus a libero. Integer a volutpat est, non lacinia enim. Pellentesque id libero lacus. Pellentesque fermentum nibh a libero imperdiet, imperdiet commodo justo suscipit.

Na każdym etapie pacjent otrzymuje 3 nakładki o różnych grubościach wraz z informacją na temat czasu ich noszenia. Dzięki temu stopniowo zwiększany jest nacisk na zęby i są one przestawiane w sposób płyny co gwarantuje zachowanie komfortu.

Nasza klinika współpracuje z nowoczesnym licencjonowanym laboratorium ortodontycznym, w którym wykfalifikowani technicy dentystyczni przy użyciu urządzeń i programów komputerowych Firmy SCHEU-DENTAL wykonują nakładki Clear Aligner do maximum podnosi precyzję ich wykonania.

 • Idealne dopasowanie

Nakładki doskonale przylegają do zębów, dlatego nie wpływają negatywnie na jakośćmówienia i pozwalają się śmiać.

 • Biokompatybilność

Materiał z którego wykonane są nakładki nie powoduje reakcji uczuleniowych jakie mogą powstać w wyniku styczności metalu z policzkiem i dziąsłami, jest dobrze tolerowany przez tkanki wewnątrz jamy ustnej.

 • Komfort

Nakładki są gładkie, nie posiadają wystających elementów metalowych, nie powodują podrażnień.

 • Higiena

Nakładki szybko i łatwo dają się wyjmować i ponownie zakłdadać np. w czasie jedzenia, picia ciepłych i barwiących napojów, szczotkowania i nitkowania zebów, a także samego czyszczenia szyn.

 • Ekonomia

Koszt całego procesu leczenia metodą Clear Aligner jest porównywalny do tradycyjnych aparatów ortodontycznych.

 • Estetyka

Przeźroczyste nakładki są niemal niezwauważalne, ich noszenie nie powoduje dyskomfortu podczas spotkań i rozmów w pracy czy szkole.

Przebieg leczenia systemem Clear Aligner

01

Konsultacja z lekarzem ortodontą

Podczas pierwszej wizyty lekarz ortodonta ocenia, czy dana wada kwalifikuje się do leczenia nakładkami Clear Aligner. Jesli tak, lekarz wykonuje Pacjentowi zdjęcia cefalmetryczne i pantomograficzne oraz pobiera wyciski, na podstawie których technik w laboratorium wykona set-up wraz z dokładnymi pomiarami przesunięć poszczególnych zębów. Wykonane zdjęcia, modele i set-up posłużą lekarzowi do przygotowania indywidualnego planu leczenia.

02

Konsultacja z lekarzem ortodontą

Podczas pierwszej wizyty lekarz ortodonta ocenia, czy dana wada kwalifikuje się do leczenia nakładkami Clear Aligner. Jesli tak, lekarz wykonuje Pacjentowi zdjęcia cefalmetryczne i pantomograficzne oraz pobiera wyciski, na podstawie których technik w laboratorium wykona set-up wraz z dokładnymi pomiarami przesunięć poszczególnych zębów. Wykonane zdjęcia, modele i set-up posłużą lekarzowi do przygotowania indywidualnego planu leczenia.

03

Leczenie

Pacjent otrzymuje pierwszy komplet nakładek o trzech grubościach (soft, medium i hard) na każdy z łuków zębowych. Każda z nakładek powinna być noszona przez okres 1 tygodnia, ściśle według zaleceń lekarza. Po 3 tygodniach lekarz wykonuje kolejne wyciski i wykonywany jest kolejny komplet nakładek. Procedura taka jest powtarzana do ukończenia aktywnego okresu leczenia.

04

Okres retencji, czyli stabilizowania zębów w nowej pozycji

Okres ten trwa zazwyczaj dwukrotnie dłużej niż czas aktywnego leczenia. Podczas stabilizowania zębów w nowej pozycji Pacjent nosi zalecany przez lekarza ortodontę aparat retencyjny.

Zalety aparatów Clear Aligner

Leczenie jest bezbolesne, nieinwazyjne i bardzo dobrze tolerowane przez pacjentów. Dzięki temu, iż nakładki są przezroczyste i praktycznie niewidoczne na zębach, system zapewnia najwyższy stopień estetyki i komfortu. Bardzo łatwe zdejmowanie nakładek z zębów umożliwia utrzymanie wysokiego stopnia higieny jamy ustnej podczas leczenia.

Powierzchnie nakładek Clear Aligner są gładkie, idealnie dopasowane zarówno do zębów, jak i błony śluzowej wyrostka zębodołowego, dzięki czemu zapewniają wysoki komfort ich użytkowania. W wielu przypadkach, terapia wady zgryzu przy użyciu nakładek jest tańsza od leczenia stałym aparatem ortodontycznym.

Nakładkami Clear Aligner można leczyć takie wady zgryzu jak np.:

 • silne stłoczenia zębów,

 • diastemy,

 • zgryzy otwarte,

 • zgryzy głębokie,

 • zgryzy krzyżowe i inne.

Stosując dodatkowe elementy takie jak guziki, wyciągi elastyczne, czy elementy retencyjne nakładki Clear Aligner można stosować do odrotowywania zębów oraz leczenia wad klasy II i III. Efektywność leczenia jest uzależniona przede wszystkim od regularności użytkowania nakładek oraz od doświadczenia lekarza prowadzącego i kwalifikacji laboratorium ortodontycznego wykonującego te nakładki.

Aparaty ortodontyczne na raty

MediRaty to pierwszy w Polsce produkt skierowany do pacjentów, którzy chcą na raty sfinansować zabiegi lecznicze, Szeroki zakres finansowanych zabiegów oraz dogodne warunki finansowania sprawiają, że to idealna odpowiedź na potrzeby pacjentów.

Zobacz więcej

Każdy Klient, który zakupi u nas aparat ortodontyczny, otrzymuje zestaw startowy niezbędny do higieny jamy ustnej oraz może zakupić irygator stomatologiczny MEDISS w cenie – 140 zł.

Cennik

Konsultacja ortodontyczna
(podczas konsultacji lekarz wykonuje pełne badanie ortodontyczne, diagnozę oraz przedstawia wstępny plan leczenia)
150-200 zł
Wysokospecjalistyczna konsultacja ortodontyczna ze skanowaniem, cyfrową diagnostyką oraz planem leczenia300 zł
Aparat metalowy 1 łuk2500 zł
Aparat estetyczny/ceramiczny 1 łuk3500 zł
Aparat samoligaturujący metalowy 1 łuk3900 zł
Kontrola 1 łuk170 zł
Kontrola 2 łuki220 zł
Invisalign
(Niewidoczny, nakładkowy aparat ortodontyczny posiadający rekomendację Polskiego Towarzystwa Ortodontycznego. Leczenie przeprowadzane jest pod ścisłą kontrolą lekarza, a Pacjent oprócz komfortu i bezpieczeństwa leczenia zyskuje przewidywalne efekty.)
od 5800 zł

Nasz zespół

Specjaliści w dziedzinie ortodoncji

Katarzyna Rozmus-Grabińska

lekarz dentysta

Małgorzata Szawłowska

lekarz dentysta

Kamilla Bijowska

lekarz dentysta

Anna Okonek

lekarz dentysta specjalista protetyki

Nasz zespół

Specjaliści w dziedzinie ortodoncji

Katarzyna Rozmus-Grabińska

lekarz dentysta

Małgorzata Szawłowska

lekarz dentysta

Kamilla Bijowska

lekarz dentysta

Anna Okonek

lekarz dentysta specjalista protetyki