Skaner wewnątrzustny
czyli rewolucja w stomatologii

Nowoczesne technologie od zawsze były nam bliskie, wprowadzamy nowe trendy i śmiało podążamy za nowinkami technologicznymi z zakresu stomatologii. Dlatego z przyjemnością informujemy, iż w Mediss Dental Clinic na Morenie nasi Pacjenci mogą skorzystać z wirtualnej rzeczywistości 3D w zakresie skanowania jamy ustnej. Rewolucyjny, komputerowy skaner, w jaki wyposażyliśmy naszą klinikę, pozwala zaplanować najlepsze leczenie ortodontyczne lub protetyczne w możliwie najkrótszym czasie, a to wszystko bez użycia tradycyjnych mas wyciskowych, co znacząco podwyższa komfort, zwłaszcza u osób z odruchem wymiotnym.

Skan Jamy ustnej

Dzięki niezwykle precyzyjnemu skanerowi obraz jamy ustnej (zęby, dziąsła, podniebienie) pojawiają się na ekranie komputera w technologii 3D. Tak pozyskane dane przekazujmy od razu do laboratorium protetycznego, gdzie technik rozpoczyna projektowanie i wykonuje finalną pracę protetyczną. Cały proces leczenia jest skrócony do minimum!

Skaner wewnątrzustny i technologia komputerowa eliminują ewentualne błędy popełniane przez człowieka i eliminują konieczność kilkukrotnej przymiarki pracy protetycznej.

Zobacz video

Skaner wewnątrzustny

Korzyści stosowania skanera jamy ustnej dla pacjenta

01 Szybkość

zaletą skanerów wewnątrzustnych jest skrócenie czasu spędzonego na fotelu stomatologicznym oraz czasu oczekiwania na wykonanie pracy protetycznej. Dotychczas przy użyciu tradycyjnych metod, na wykonanie korony czy licówki potrzebny był dość długi czas związany z wysłaniem pracy do laboratorium protetycznego, wykonaniem modeli, zaprojektowaniem kształtu zęba. Obecnie obraz zastępujący wycisk jest zapisywany w formie cyfrowej i od razu przekazywany do technika stmatologicznego.

02 Precyzja wykonania prac protetycznych

Dotychczas w trakcie przygotowań do wykonania prac protetycznych (korony, mosty, licówki czy uzupełnienia po leczeniu kanałowym) stomatolodzy wykorzystywali masy wyciskowe. Dla wielu osób proces w którym jamę ustną wypełnia elastyczna masa nie jest komfortowy i powoduje u nich odruch wymiotny.

03 Komfort dla pacjenta

Korony, mosty, licówki są szczelnie dopasowane do powierzchni zębów, przez co zmniejsza się ryzyko rozwoju bakterii powodujących próchnicę wtórną.

Tomografia stomatologiczna (TK)

Nasza klinika jest wyposażona w profesjonalny tomograf diagnostyczny 3D, który pozwala precyzyjnie przyjrzeć się wszystkim strukturom twarzoczaszki. Dzięki badaniu tomograficznemu jesteśmy w stanie jeszcze przed jakąkolwiek ingerencją stomatologiczną dokładnie zaplanować cały proces leczenia.

Punktowe cyfrowe RTG

Dodatkowo wyposażyliśmy każdy z naszych gabinetów w nowoczesne cyfrowe aparaty rentgenowskie zamontowane dla komfortu pacjenta bezpośrednio na fotelach stomatologicznych, aby móc na bieżąco kontrolować przebieg leczenia, dzięki czemu dużo sprawniej przeprowadzamy zabiegi.

Cyfrowe Projektowanie uśmiechu

Na podstawie wykonanych zdjęć i krótkich filmów wideo tworzymy wizualny, graficzny projekt przyszłego uzębienia, będący podstawą do określenia zakresu leczenia i zastosowanych rozwiązań. Wykonanie precyzyjnego projektu uwzględniającego indywidualne cechy Pacjenta przed przystąpieniem do leczenia ma zasadnicze znaczenie i, co ważne, daje możliwość zaprezentowania Pacjentowi planowanych efektów leczenia zanim jeszcze przystąpimy do pracy. Dzięki DSD możemy idealnie zaprojektować uśmiech, uwzględniający rysy twarzy, układ ust, a nawet charakter.