Zapraszamy do umawiania się na zabiegi wybielania zębów lampą Philips Zoom White Speed oraz metodą nakładkową. Philips Zoom WhiteSpeed to:

01

Leczenie próchnicy zębów,

02

Odbudowa tkanek zęba (wypełnienia)

03

Leczenie kanałowe (endodoncja)

Lampa Philips Zoom White Speed

Zapewnia najszybszy i najbardziej efektywny sposób wybielania aktywowany światłem. Zaawansowana technologia połączona z ergonomią urządzenia zapewnia Klientowi wysoki komfort podczas zabiegu wybielania.

Cały zabieg to zaledwie trzy 15-minutowe sesje z przerwami na zmianę żelu. System Philips Zoom White Speed w procesie wybielania wykorzystuje opatentowaną reakcję „photo-fentom”, która zachodzi pomiędzy znajdującym się w żelu nadtlenkiem wodoru a żelazem. Związki te w połączeniu tworzą rodnik grupy wodorotlenowej określany mianem „pogromcy przebarwień”.

Obejrzyj video

Wybielanie lampą

Światło emitowane przez lampę Philips Zoom White Speed w sposób cykliczny odnawia żelazo. Pozwala to na utrzymanie ciągłej produkcji rodników grupy wodorotlenowej i szybsze usuwanie przebarwień, co w oczywisty sposób poprawia rezultaty wybielania. Dzięki tej unikalnej reakcji możliwe było obniżenie stężenia żelu wybielającego. Philips Zoom White Speed jest zatem jedynym systemem wykorzystującym relatywnie niskie stężenie żelu (6% H2O2), przez co proces wybielania jest bardziej stabilny, zaś uzyskiwane za jego pomocą rezultaty utrzymują się znacznie dłużej niż w przypadku konkurencyjnych systemów.

Niskie stężenie preparatu wybielającego oznacza zmniejszenie nadwrażliwości zarówno w trakcie jak i po zabiegu.

Badania kliniczne dotyczące systemu Zoom dowodzą, że żaden inny system wybielający nie oferuje tak wysokiej skuteczności działania w tak krótkim czasie. Żel wybielający Zoom wykorzystuje opatentowaną technologię Photo Fenton – reakcję chemiczną zachodzącą pomiędzy nadtlenkiem wodoru a związkiem żelaza (zawartym w żelu fotoaktywatorze).

Po zmieszaniu obu związków cząsteczka nadtlenku wchodzi w reakcję z żelazem, w wyniku której powstają wolne rodniki, związki odpowiedzialne za usuwanie przebarwień. Dzięki zastosowaniu odpowiedniej długości fali oraz natężenia, światło emitowane przez lampę Zoom! cyklicznie odnawia żelazo (ponownie powraca do postaci nieutlenionej), dzięki czemu cały czas produkuje ono związki usuwające przebarwienia. Reakcja ta, nazwana reakcją Photo Fenton, w znacznym stopniu poprawia skuteczność procesu wybielania zębów.

Wybielanie nakładkowe

co to jest i jakie daje efekty?

To jedna z metod wybielania, w pełni bezpieczna, o skuteczności sięgającej 90%.

Klient otrzymuje nakładki wykonane na podstawie wcześniej zrobionych wycisków oraz specjalny preparat wybielający. Zestaw jest indywidualnie dopasowany i dedykowany do stosowania w domu. Preparat w niewielkiej ilości wprowadza się do nakładek i umieszcza je na zębach np. na czas snu (około 4 godzin). Kuracja trwa od 5 do 12 dni, w zależności od indywidualnych potrzeb Klienta.W czasie trwania kuracji zalecana jest tzw. „biała dieta”, należy w tym czasie unikać napojów i pokarmów powodujących przebarwienia (kawa, herbata, coca-cola, czerwone wino, itp.)

Obejrzyj video

Wybielanie lampą

Na zdjęciach prezentujemy zestaw, który został przygotowany dla naszej Klientki.

Pani wybrała połączenie dwóch metod – korzystała z zabiegu wybielania lampą Philips Zoom WhiteSpeed i dalej będzie kontynuować wybielanie metodą nakładkową w domu, dzięki czemu efekt wybielenia utrzyma się zdecydowanie dłużej.

Więcej informacji o leczeniu kanałowym w zakładce FAQs