W MEDISS Dental Clinic w Gdańsku współpracujemy z pasjonatami, specjalistami, którzy cały czas poszerzają swoją wiedzę, aby zapewnić Państwu kompleksowe leczenie z wykorzystaniem nowoczesnych metod, materiałów i sprzętu. Specjalizujemy się w nowoczesnej chirurgii stomatologicznej. A to oznacza, że potrafimy wykonać nawet najbardziej skomplikowane operacje w jamie ustnej, u każdego z naszych pacjentów.

Jeśli potrzebujesz pomocy stomatologicznej w zakresie chirurgii stomatologicznej, czy twarzowo-szczękowej możesz mieć pewność, że zajmą się Tobą najlepsi eksperci w tej dziedzinie.

Wszystko ma swój czas…

W chirurgicznym leczeniu Twoich zębów pracujemy etapowo. Zanim zaproponujemy Ci leczenie, precyzyjnie zdiagnozujemy wszystkie elementy, które wymagają ingerencji stomatologicznej. Zanim wykonamy zabieg otrzymają Państwo pełną analizę swojego przypadku wraz z planem leczenia.

Precyzyjnie diagnozujemy

To podstawa do podjęcia trafnej decyzji o dalszym leczeniu, dlatego inwestujemy w sprzęt diagnostyczny najwyższej światowej klasy. W obu naszych placówkach dysponujemy urządzeniem do wykonywania zdjęć panoramicznych, cefalometrycznych oraz tomografii 3D. Dodatkowo każdy nasz fotel stomatologiczny wyposażony jest w aparat RTG, z którego korzystamy, kiedy tylko zachodzi taka potrzeba – na miejscu i od razu, podczas Państwa wizyty.

Oczywista oczywistość…

…czyli, sterylność i zachowanie wszystkich procedur medycznych w trakcie zabiegów. Przyznajemy się, że w katalogu naszych zawodowych „obsesji” sterylność zajmuje wysoko notowane miejsce. Zapewnia ona bezpieczeństwo, zarówno Państwu, jaki i całemu personelowi naszych klinik. Tu nie ma miejsca na odstępstwa i wyjątki.

To czego obawiasz się najbardziej…

…czyli ból i stres znikną zaraz po przekroczeniu progu gabinetów Mediss Dental Clinic. Przyjazna atmosfera jest naszym znakiem rozpoznawczym a życzliwość i otwartość lekarzy szybko rozładowują stres, który odczuwa większość pacjentów stomatologicznych. Obawiasz się bólu? – niepotrzebnie, Zaaplikujemy optymalną dawkę znieczulenia i całkowicie wyeliminujemy ból.

Wypełnić lukę…

…zawsze do tego dążymy, kiedy utracimy coś dla nas ważnego. Podobnie jest z usunięciem zęba – niby się cieszysz, że ból minął i masz to za sobą, ale wiesz, że teraz trzeba zrekonstruować powstały ubytek. Przyznamy w tajemnicy, że nasz zespół uwielbia takie wyzwania. Zawsze z największym zaangażowaniem podejmują się odbudowy implantoprotetycznej uzębienia.

TOP 10 stomatologicznych zabiegów chirurgicznych

Najczęściej wykonywanym zabiegiem chirurgicznym jest klasyczna ekstrakcja zęba – to zabieg usunięcia zęba, który dzięki dobrze dobranej dawce znieczulenia jest dla Pacjenta bezbolesny. Najpopularniejszym zabiegiem w tej kategorii jest usuwanie zębów ósmych, czyli tzw. zębów mądrości. Ósemki usuwamy na różnym etapie – na wczesnym etapie wychodzenia, całkowicie wyrznięte oraz ukryte, tzw. zatrzymane.

Zabiegi chirurgiczne
 • Ekstrakcje, w tym zębów zatrzymanych i dłutowanie,

 • Podcinanie wędzidełek języka lub warg – czasami na taką konieczność wskazuje ortodonta lub elementy te po prostu utrudniają normalne funkcjonowanie,

 • Usuwanie stanów patologicznych w obrębie jamy ustnej oraz zmian błony śluzowej, które utrudniają wykonywanie codziennych czynności, takich jak mówienie, czy jedzenie,

 • Leczenie ropni i przetok ustno-twarzowych;

 • Plastyka połączeń jamy ustnej z zatoką szczękową – zabiegi mają na celu poprawienia ogólnego komfortu pacjenta oraz jego wyglądu,

 • Odsłanianie zębów zatrzymanych w łuku,

 • Resekcje wierzchołka korzeni,

 • Sterowana regeneracja kości,

 • Implantologia – przygotowanie do leczenia protetycznego,

 • Profilaktyka i usuwanie zmian nowotworowych,

 • Chirurgia odtwórcza tkanek miękkich i tkanki kostnej, w tym podniesienie dna zatoki szczękowej, augmentacja kości, czy zamknięcie ubytków kostnych,

 • Chirurgia periodontologiczna.

Noweczesne rozwiązania

Piezochirurgia brzmi dumnie, choć przeciętnemu śmiertelnikowi zapewne niewiele mówi to pojęcie. Zapewniamy, że urządzenie do piezochirurgii, które zakupiliśmy znacząco przewyższa tradycyjne techniki chirurgiczne. To innowacyjna technika chirurgii kostnej, którą wykorzystujemy w zabiegach chirurgii szczękowo-twarzowej i stomatologicznej, implantologii i periodontologii. Creme de la creme wśród urządzeń, o których marzą stomatolodzy. Dzięki tej maszynie możemy wykonywać podczas zabiegów wyjątkowo precyzyjne i bezpieczne mikrometryczne cięcie.

Piezochirurgia to delikatna, małoinwazyjna i całkowicie BEZPIECZNA dla pacjenta metoda, która przekłada się na mniejszy ból pozabiegowy, większy komfort w trakcie samego zabiegu oraz szybciej postępujący proces gojenia.

Chirurgia odtwórcza tkanek miękich i tkanki kostnej

To dzięki możliwościom, jakie daje nam ta właśnie dziedzina stomatologii, możemy w razie potrzeby podnieść tzw. dno zatoki szczękowej, wykonać augmentację kości, czy zamknięcie ubytków kostnych. Nasi lekarze dzięki nowoczesnej aparaturze i nowoczesnym metodom leczenia są w stanie przywrócić pełną funkcjonalność jamy ustnej. Nowoczesna chirurgia stomatologiczna jest dla wielu z nas jedyną szansą na skuteczne pozbycie się uciążliwych problemów z zębami oraz innymi dolegliwościami w obrębie jamy ustnej.

Potrzebujesz pomocy chirurga? – porozmawiajmy!

Zaprojektujemy dla Ciebie indywidualny plan leczenia, aby szybko, skutecznie i bezboleśnie (także pod względem finansowym) zapewnić najlepsze możliwe efekty leczenia.

Cennik usług

konsultacja chirurgiczna150 zł
usunięcie zęba ze znieczuleniemod 250 zł
usunięcie zęba ósmegood 550 zł
usunięcie zęba ósmego skomplikowane chirurgicznieod 900 zł

Nasz zespół

Specjaliści w dziedzinie chirurgii stomatologicznej

Maria Mikołajska

lekarz dentysta specjalista chirurgii

Krzysztof Kozłowski

lekarz dentysta specjalista chirurgii

dr n. med. Paulina Adamska

Lekarz dentysta, specjalista chirurgii stomatologicznej

Nasz zespół

Specjaliści w dziedzinie chirurgii stomatologicznej

Maria Mikołajska

lekarz dentysta specjalista chirurgii

Krzysztof Kozłowski

lekarz dentysta specjalista chirurgii

dr n. med. Paulina Adamska

Lekarz dentysta, specjalista chirurgii stomatologicznej