Protetyka stomatologiczna zajmuje się uzupełnieniem braków zębowych (zarówno pojedynczych jak i mnogich) oraz odbudową i poprawą wyglądu zębów. Leczenie protetyczne prowadzone w Mediss Dental Clinic ma na celu przywrócenie pacjentowi utraconej funkcji żucia, a także poprawę jakości jego życia, zwłaszcza w zakresie estetyki. Braki zębowe powodują nie tylko zaburzenia zgryzowe czy dysfunkcję stawu skroniowo-żuchwowego, ale mogą prowadzić do upośledzenia mówienie oraz mogą negatywnie wpłynąć na wygląd, pogarszając rysy twarzy.

Nasi lekarze oferują szeroki zakres zabiegów mogących pomóc w odzyskaniu pełni radości z uśmiechu. Przedstawiamy Państwu różnorodne i użyteczne rozwiązania dobierane indywidualnie do potrzeb pacjenta. Korony zębowe oraz mosty porcelanowe – klasyczne i pełnoceramiczne, wkłady koronowo-korzeniowe, licówki porcelanowe, uzupełnienia ruchome.

Na zdjęciu nasza Pacjentka z Panią Doktor Małgorzatą Ryniec-Walczyńską:

Licówki porcelanowe

To delikatna i mało inwazyjna metoda poprawiania kształtu zębów żywych. Dedykowana do stosowania w strefie estetycznej, czyli przednim odcinku zębów. Technika ta pozwala uzyskać bardzo naturalny efekt. Wykonywane przez nasz gabinet dentystyczny licówki porcelanowe to gwarancja pięknego uśmiechu.

Korony zębowe porcelanowe – klasyczne

Uzupełnienie protetyczne stosowane w przypadku całkowitej odbudowy zęba. Korona zębowa wykonana jest z ceramiki napalonej na stop stali. Wykorzystywany jest do tego metal bezniklowy, a więc wystąpienie uczulenia jest znacznie zminimalizowane. Ten typ uzupełnienia jest doskonałym rozwiązaniem odbudowy koron zębów w przypadku odcinka tylnego.

Korony zębowe pełnoceramiczne

Bardzo estetyczne uzupełnienie protetyczne, umożliwiające wykonanie pracy z zachowaniem niezwykle naturalnego wyglądu. Dobór odpowiedniego koloru i kształtu koron zębowych poprawi wygląd zębów znacznie uszkodzonych przez próchnicę lub złamanych. Dzięki podbudowie z tlenku cyrkonu korony dają naturalny efekt dlatego dedykowane są do uzupełnień w przednim odcinku zgryzowym.

Wkłady koronowo-korzeniowe

Stosowane jako wzmocnienie zęba i filar pod koronę protetyczną. W zależności od stopnia uszkodzenia zęba stosujemy wkłady z włókna szklanego oraz wkłady lane, stalowe indywidualnie wykonywane do kształtu pozostałości korzenia w laboratorium. Dzięki wkładom istnieje możliwość odbudowy nawet bardzo zniszczonych zębów.

Dzięki współpracy z najlepszymi pracowniami protetycznymi jesteśmy wstanie uzyskać bardzo naturalny efekt, nadając charakterystycznych cech występujących na zębach sąsiednich.

PrzedPo

Mosty porcelanowe

Dzięki temu rozwiązaniu protetycznemu możliwe jest uzupełnienie jednego lub kilku zębów. Most porcelanowy cementowany jest na zębach pacjenta które są filarami- wcześniej zęby należy odpowiednio oszlifować. Alternatywą dla mostu przy pojedynczych brakach zębowych są implanty. W zależności od indywidualnych potrzeb pacjenta stosujemy: mosty na podbudowie z metalu, mosty na podbudowie z tlenku cyrkonu oraz mosty na podbudowie ze stopów złota.

Zobacz video

Proteza częściowa

Mosty porcelanowe

Protezy akrylowe osiadające

Stosowane do uzupełnienia braków zarówno częściowych jak i całkowitych. Wskazane w przypadku braku możliwości leczenia protetycznego lub implantologicznego licznych braków zębowych.

Protezy szkieletowe

Stosowane w przypadku braków częściowych. Utrzymują się dzięki klamrom, zatrzaskom lub zasuwom. W odróżnieniu do protez całościowych-akrylowych, mają zmniejszoną do minimum płytę podniebienną, co daję większą wygodę tak istotną dla pacjenta.

Protezy acetalowe i nylonowe

Alternatywa dla protez szkieletowych, są lekkie i bardziej estetyczne dzięki klamrom w kolorze dziąsła lub zęba. Rozwiązanie idealne dla pacjentów którym bardzo trudno jest przyzwyczaić się do nowych warunków. Dzięki estetycznej formie i delikatnej fakturze pacjenci szybciej i przyjemniej przechodzą proces adaptacji nowej sytuacji.

Cennik usług

Korona cyrkonowa2200 zł
Korona pełnoceramiczna2200 zł
Licówka pełnoceramiczna2200 zł
Flow injection / bondingod 790 zł
Licówka Non-Prepod 2300 zł
Korona porcelanowa na metalu1500 - 1600 zł
Inlay/onlay pełnoceramiczny1900 - 2000 zł
Inlay/onlay kompozytowy1100 zł
Endokorona1100 - 2000 zł
Proteza akrylowa3500 zł
Proteza szkieletowa3800 zł
Deprogramator1000 zł

Nasz zespół

Specjaliści w dziedzinie protetyki

Małgorzata Ryniec-Walczyńska

dyrektor medyczny

Kinga Dewerenda

lekarz dentysta

Bogusława Wiese-Drożdżal

lekarz dentysta

Anna Okonek

lekarz dentysta

Nasz zespół

Specjaliści w dziedzinie protetyki

Małgorzata Ryniec-Walczyńska

dyrektor medyczny

Kinga Dewerenda

lekarz dentysta

Bogusława Wiese-Drożdżal

lekarz dentysta

Anna Okonek

lekarz dentysta