Protetyka – sztuka projektowania uśmiechu


Protetyka stomatologiczna zajmuje się uzupełnieniem braków zębowych (zarówno pojedynczych jak i mnogich) oraz odbudową i poprawą wyglądu zębów. Leczenie protetyczne prowadzone w Mediss Dental Clinic ma na celu przywrócenie pacjentowi utraconej funkcji żucia, a także poprawę jakości jego życia, zwłaszcza w zakresie estetyki. Braki zębowe powodują nie tylko zaburzenia zgryzowe czy dysfunkcję stawu skroniowo-żuchwowego, ale mogą prowadzić do upośledzenia mówienie oraz mogą negatywnie wpłynąć na wygląd, pogarszając rysy twarzy.

Nasi lekarze oferują szeroki zakres zabiegów mogących pomóc w odzyskaniu pełni radości z uśmiechu. Przedstawiamy Państwu różnorodne i użyteczne rozwiązania dobierane indywidualnie do potrzeb pacjenta. Korony zębowe oraz mosty porcelanowe – klasyczne i pełnoceramiczne, wkłady koronowo-korzeniowe, licówki porcelanowe, uzupełnienia ruchome.

Na zdjęciu nasza Pacjentka z Panią Doktor Małgorzatą Ryniec-Walczyńską:

Licówki porcelanowe

to delikatna i mało inwazyjna metoda poprawiania kształtu zębów żywych. Dedykowana do stosowania w strefie estetycznej, czyli przednim odcinku zębów. Technika ta pozwala uzyskać bardzo naturalny efekt. Wykonywane przez nasz gabinet dentystyczny licówki to gwarancja pięknego uśmiechu.

Korony zębowe porcelanowe – klasyczne

– uzupełnienie protetyczne stosowane w przypadku całkowitej odbudowy zęba. Korona zębowa wykonana jest z ceramiki napalonej na stop stali. Wykorzystywany jest do tego metal bezniklowy, a więc wystąpienie uczulenia jest znacznie zminimalizowane. Ten typ uzupełnienia jest doskonałym rozwiązaniem odbudowy koron zębów w przypadku odcinka tylnego.

Korony zębowe pełnoceramiczne

– bardzo estetyczne uzupełnienie protetyczne, umożliwiające wykonanie pracy z zachowaniem niezwykle naturalnego wyglądu. Dobór odpowiedniego koloru i kształtu koron zębowych poprawi wygląd zębów znacznie uszkodzonych przez próchnicę lub złamanych. Dzięki podbudowie z tlenku cyrkonu korony dają naturalny efekt dlatego dedykowane są do uzupełnień w przednim odcinku zgryzowym.

Wkłady koronowo-korzeniowe

– stosowane jako wzmocnienie zęba i filar pod koronę protetyczną. W zależności od stopnia uszkodzenia zęba stosujemy wkłady z włókna szklanego oraz wkłady lane, stalowe indywidualnie wykonywane do kształtu pozostałości korzenia w laboratorium. Dzięki wkładom istnieje możliwość odbudowy nawet bardzo zniszczonych zębów.

Dzięki współpracy z najlepszymi pracowniami protetycznymi jesteśmy wstanie uzyskać bardzo naturalny efekt, nadając charakterystycznych cech występujących na zębach sąsiednich.

Mosty porcelanowe

– dzięki temu rozwiązaniu protetycznemu możliwe jest uzupełnienie jednego lub kilku zębów. Most cementowany jest na zębach pacjenta które są filarami- wcześniej zęby należy odpowiednio oszlifować. Alternatywą dla mostu przy pojedynczych brakach zębowych są implanty. W zależności od indywidualnych potrzeb pacjenta stosujemy: mosty na podbudowie z metalu, mosty na podbudowie z tlenku cyrkonu oraz mosty na podbudowie ze stopów złota.

UZUPEŁNIENIA RUCHOME

Protezy akrylowe osiadające – stosowane do uzupełnienia braków zarówno częściowych jak i całkowitych. Wskazane w przypadku braku możliwości leczenia protetycznego lub implantologicznego licznych braków zębowych.

Protezy szkieletowe – stosowane w przypadku braków częściowych. Utrzymują się dzięki klamrom, zatrzaskom lub zasuwom. W odróżnieniu do protez całościowych-akrylowych, mają zmniejszoną do minimum płytę podniebienną, co daję większą wygodę tak istotną dla pacjenta.

Protezy acetalowe i nylonowe – alternatywa dla protez szkieletowych, są lekkie i bardziej estetyczne dzięki klamrom w kolorze dziąsła lub zęba. Rozwiązanie idealne dla pacjentów którym bardzo trudno jest przyzwyczaić się do nowych warunków. Dzięki estetycznej formie i delikatnej fakturze pacjenci szybciej i przyjemniej przechodzą proces adaptacji nowej sytuacji.


Nasze prace protetyczne wykonujemy w laboratoriach:
NORDENTA i PREMIUM LAB

Cennik usług


Przy większych pracach protetycznych wycena indywidualna

 • Korona cyrkonowa

  od 1400 zł

 • Korona pełnoceramiczna

  od 1400 zł

 • Licówka pełnoceramiczna

  od 1400 zł

 • Licówka kompozytowa

  400 zł - 800 zł

 • Licówka Non-Prep

  1300 - 1800 zł

 • Korona porcelanowa na metalu

  1000 - 1400 zł

 • Korona / licówka E-MAX

  1300 - 1800 zł

 • Wkład koronowo–korzeniowy z włókna szklanego

  500 zł

 • Wkład koronowo–korzeniowy ze stopu metalu

  500 zł

 • Inlay kompozytowy

  900 zł

 • Onlay kompozytowy

  900 zł

 • Endokorona

  900 zł

 • Proteza akrylowa

  od 1500 zł

 • Proteza szkieletowa

  od 2500 zł

 • Proteza na zatrzaskach kulowych

  od 2000 zl

  Nasz zespół specjalistów z dziedziny protetyki