Umów wizytę

Zadzwoń do nas +48 888 600 660

Protetyka

Responsive image

Protetyka stomatologiczna zajmuje się uzupełnieniem braków zębowych (zarówno pojedynczych jak i mnogich) oraz odbudową i poprawą wyglądu zębów. Leczenie protetyczne prowadzone w Mediss Dental Clinic ma na celu przywrócenie pacjentowi utraconej funkcji żucia, a także poprawę jakości jego życia, zwłaszcza w zakresie estetyki. Braki zębowe powodują nie tylko zaburzenia zgryzowe czy dysfunkcję stawu skroniowo-żuchwowego, ale mogą prowadzić do upośledzenia mówienie oraz mogą negatywnie wpłynąć na wygląd, pogarszając rysy twarzy.

Nasi lekarze oferują szeroki zakres zabiegów mogących pomóc w odzyskaniu pełni radości z uśmiechu. Przedstawiamy Państwu różnorodne i użyteczne rozwiązania dobierane indywidualnie do potrzeb pacjenta. Korony zębowe oraz mosty porcelanowe – klasyczne i pełnoceramiczne, wkłady koronowo-korzeniowe, licówki porcelanowe, uzupełnienia ruchome.

Na zdjęciu nasza Pacjentka z Panią Doktor Małgorzatą Ryniec-Walczyńską:

Licówki porcelanowe


To delikatna i mało inwazyjna metoda poprawiania kształtu zębów żywych. Dedykowana do stosowania w strefie estetycznej, czyli przednim odcinku zębów. Technika ta pozwala uzyskać bardzo naturalny efekt. Wykonywane przez nasz gabinet dentystyczny licówki to gwarancja pięknego uśmiechu.

 

Korony zębowe porcelanowe – klasyczne


Uzupełnienie protetyczne stosowane w przypadku całkowitej odbudowy zęba. Korona zębowa wykonana jest z ceramiki napalonej na stop stali. Wykorzystywany jest do tego metal bezniklowy, a więc wystąpienie uczulenia jest znacznie zminimalizowane. Ten typ uzupełnienia jest doskonałym rozwiązaniem odbudowy koron zębów w przypadku odcinka tylnego.

Korony zębowe pełnoceramiczne


Bardzo estetyczne uzupełnienie protetyczne, umożliwiające wykonanie pracy z zachowaniem niezwykle naturalnego wyglądu. Dobór odpowiedniego koloru i kształtu koron zębowych poprawi wygląd zębów znacznie uszkodzonych przez próchnicę lub złamanych. Dzięki podbudowie z tlenku cyrkonu korony dają naturalny efekt dlatego dedykowane są do uzupełnień w przednim odcinku zgryzowym.

Wkłady koronowo-korzeniowe

Stosowane jako wzmocnienie zęba i filar pod koronę protetyczną. W zależności od stopnia uszkodzenia zęba stosujemy wkłady z włókna szklanego oraz wkłady lane, stalowe indywidualnie wykonywane do kształtu pozostałości korzenia w laboratorium. Dzięki wkładom istnieje możliwość odbudowy nawet bardzo zniszczonych zębów.

Dzięki współpracy z najlepszymi pracowniami protetycznymi jesteśmy wstanie uzyskać bardzo naturalny efekt, nadając charakterystycznych cech występujących na zębach sąsiednich.

marioPhoto 2
marioPhoto 1
 

Mosty porcelanowe

Dzięki temu rozwiązaniu protetycznemu możliwe jest uzupełnienie jednego lub kilku zębów. Most cementowany jest na zębach pacjenta które są filarami- wcześniej zęby należy odpowiednio oszlifować. Alternatywą dla mostu przy pojedynczych brakach zębowych są implanty. W zależności od indywidualnych potrzeb pacjenta stosujemy: mosty na podbudowie z metalu, mosty na podbudowie z tlenku cyrkonu oraz mosty na podbudowie ze stopów złota.

Zobacz video

Proteza częściowa

Uzupełnienia ruchome

Protezy akrylowe osiadające

Stosowane do uzupełnienia braków zarówno częściowych jak i całkowitych. Wskazane w przypadku braku możliwości leczenia protetycznego lub implantologicznego licznych braków zębowych.

Protezy szkieletowe

Stosowane w przypadku braków częściowych. Utrzymują się dzięki klamrom, zatrzaskom lub zasuwom. W odróżnieniu do protez całościowych-akrylowych, mają zmniejszoną do minimum płytę podniebienną, co daję większą wygodę tak istotną dla pacjenta.

Protezy acetalowe i nylonowe

Alternatywa dla protez szkieletowych, są lekkie i bardziej estetyczne dzięki klamrom w kolorze dziąsła lub zęba. Rozwiązanie idealne dla pacjentów którym bardzo trudno jest przyzwyczaić się do nowych warunków. Dzięki estetycznej formie i delikatnej fakturze pacjenci szybciej i przyjemniej przechodzą proces adaptacji nowej sytuacji.

Nasze prace protetyczne wykonujemy w laboratoriach:
NORDENTA i PREMIUM LAB

Cennik usług

Korona cyrkonowa od 1400 zł
Korona pełnoceramiczna od 1400 zł
Licówka pełnoceramiczna od 1400 zł
Licówka kompozytowa 400 - 800 zł
Licówka Non-Prep 1300 - 1800 zł
Korona porcelanowa na metalu 1000 - 1400 zł
Korona / licówka E-MAX 1300 - 1800 zł
Wkład koronowo–korzeniowy z włókna szklanego 500 zł
Wkład koronowo–korzeniowy ze stopu metalu 500 zł
Inlay kompozytowy 900 zł
Onlay kompozytowy 900 zł
Endokorona 900 zł
Proteza akrylowa od 1500 zł
Proteza szkieletowa od 2500 zł
Proteza na zatrzaskach kulowych od 2000 zł

Nasz zespół

Specjaliści w dziedzinie protetyki

...
Małgorzata Ryniec-Walczyńska

lekarz dentysta

...
Kinga Dewerenda

lekarz dentysta

...
Ewa Nowocień

lekarz dentysta

...
Bogusława Wiese-Drożdżal

lekarz dentysta

Copyrights: © MEDISS - Dental Clinic Wszelkie prawa zastrzeżone