Stomatologia zachowawcza


Stomatologia zachowawcza – to inaczej leczenie próchnicy. W zakres zabiegów stomatologii zachowawczej wchodzą:

•    leczenie próchnicy zębów,
•    odbudowa tkanek zęba (wypełnienia)
•    leczenie kanałowe (endodoncja).

Niektóre stany zapalne oraz uszkodzenia uzębienia stanowią zagrożenie dla całego organizmu. Bakterie obecne w próchnicy wpływają negatywnie na stawy, serce, nerki i wiele innych narządów wewnętrznych. Aby prawidłowo zadbać o zdrowie należy systematycznie kontrolować stan jamy ustnej, aby w porę wykryć ewentualne zagrożenie oraz dobrać sposób leczenia i nie dopuścić do rozwoju choroby.
Najczęstszym problemem z jakim zgłaszają się pacjenci do lekarza stomatologa, jest próchnica. Zachowawcze leczenie jest szczególnie ważne, ponieważ wiąże się z zapobieganiem i leczeniem tej najbardziej rozpowszechnionej choroby  na świecie. Nasi lekarze dzięki zastosowaniu najnowszych technologii, oferują profesjonalne usługi najwyższej jakości. Stosujemy wypełnienia, dzięki którym przywracamy estetykę i funkcjonalność zbliżoną do zębów naturalnych. Wypełnienia, których używamy oddają niezwykle wiernie naturalny kolor i przezierność zębów. Strach pacjenta przed leczeniem stomatologicznym jest najczęściej spowodowany obawą o doznanie bólu. Dlatego nie tylko dbamy o przyjazną atmosferę i wysoki profesjonalizm usług, ale przeprowadzamy zabiegi z wykorzystaniem gazu rozweselającego oraz znieczuleń – wszystko w trosce o bezpieczeństwo i komfort naszych Pacjentów.

Przykłady prac wykonane w Mediss DC

Placówka: Gdańsk Wrzeszcz
Lekarz: Katarzyna Głowacka
Opis: ząb silnie zniszczony próchnicowo został wyleczony kanałowo pod mikroskopem oraz wzmocniony wkładami z włókna szklanego (zdjęcie "przed") a następnie odbudowany za pomocą korony cyrkonowej, która oprócz walorów estetycznych cechuje się dużą wytrzymałością.

Placówka: Gdańsk Wrzeszcz
Lekarz: Katarzyna Głowacka
Opis: zniszczony ząb po leczeniu kanałowym, zaopatrzony nieszczelnym wypełnieniem kompozytowym (zdjęcie "przed") został odbudowany za pomocą endokorony porcelanowej, co jest rozwiązaniem estetycznym i maksymalnie oszczędzającym własne tkanki pacjenta (brak konieczności szlifowania zęba jak pod tradycyjną koronę protetyczną).

Cennik usług


 • Przegląd, konsultacja

  50 -100 zł

 • Wypełnienie kompozytowe w zębie stałym

  150 - 300 zł

 • Wzmocnienie dodatkowe włóknem szklanym

  300 - 500 zł

  Nasz zespół specjalistów w dziedzinie leczenia kanałowego