Umów wizytę

Zadzwoń do nas +48 888 600 660

EQ&VR - wypełnianie kanałów na ciepło

EQ&VR - wypełnianie kanałów na ciepło

EQ&VR – bezprzewodowy, nowoczesny system do trójwymiarowego wypełniania kanałów korzeniowych. Stosowany jest wraz z pałeczkami gutta-perkowymi (ładowanymi do komory pistoletu przez otwór w jego górnej części). Umożliwia szybkie, łatwe i bezpieczne wykonanie procedury endodontycznej w znacznie krótszym czasie (w porównaniu do techniki tradycyjnej). Łączy metodę kondensacji wierzchołkowej z trójwymiarowym dopełnieniem części wierzchołkowej oraz wszystkich kanałów lateralnych. Jest prosty i wygodny w obsłudze, zapewnia wysoką ergonomię i bezpieczeństwo pracy. Brak przewodów oraz niewielka waga pozwalają na łatwe przenoszenie go na dowolne stanowisko pracy. System zaopatrzono w 3 uniwersalne (pasujące do obu podzespołów) baterie o wydłużonej żywotności.

...

Zestaw systemu E&Q-VR zawiera:

- Pistolet EQ-VR Gun do aplikacji rozgrzanej, płynnej gutaperki w pałeczkach do kanału korzeniowego. Stosowany jest wraz z pałeczkami gutta-perkowymi (ładowanymi do komory pistoletu przez otwór w jego górnej części). Po rozgrzaniu i uplastycznieniu gutta-perki w ciągu zaledwie 35 sekund można ją aplikować bezpośrednio do kanału przez specjalne metalowe igły. Pistolet jest prosty i intuicyjny w obsłudze, w ciągu nagrzewa się do zaprogramowanej temperatury 160°C lub 200°C. Automatyczne wyłączenie pistoletu po upływie 5 minut zapewnia jego bezpieczne użytkowanie. Niewielka waga oraz rozmiar (wraz z baterią waży zaledwie 177 g, wymiary 223 x 27 mm) zapewniają ergonomiczną i komfortową pracę.

- Gorący plugger (EQ-V PACK) do uplastyczniania i upychania rozgrzanej gutaperki w kanale korzeniowym.

Może być także użyty do odcinania nadmiaru ćwieka gutaperkowego. Jest prosty i intuicyjny w obsłudze, w ciągu kilku sekund nagrzewa się do zaprogramowanej temperatury 180°C lub 230°C. Po uplastycznieniu gutta-perka idealnie dopasowuje się do kształtu kanału i doskonale go uszczelnia, tworząc tym samym idealne podłoże pod przyszłą odbudowę. Rękojeść V-Pack jest lekka i niewielka (wraz z baterią waży zaledwie 90 g, wymiary 153 x 25 mm), przez co zapewnia ergonomiczną pracę.

Przycisk pierścienia aktywacyjnego obraca się w zakresie 360° zwiększając wygodę użytkowania.
Po upływie 5 minut następuje automatyczne wyłączenie pluggera zapewniając bezpieczeństwo.
Urządzenie zaopatrzono w 3 uniwersalne, pasujące do obu podzespołów, baterie o wydłużonej żywotności.

...

Copyrights: © MEDISS - Dental Clinic Wszelkie prawa zastrzeżone