Implanty zębów


Jesteśmy autoryzowaną Kliniką Implantologiczną
niemieckiego systemu BEGO

BEGO jest znaną niemiecką firmą należącą do światowych liderów w dziedzinie stomatologii i protetyki stomatologicznej. Posiada ponad 100-letnie doświadczenie w tej branży. Implanty “Made by BEGO” to synonim najlepszych produktów, które łączą w jedno pewność i niezawodność. Zadowolenie i zdrowie pacjenta są głównym celem firmy BEGO

Upływający czas oraz choroby zębów powodują trwałe ubytki. Braki w uzębieniu nie tylko źle wpływają na naszą samoocenę ale przede wszystkim zaburzają podstawową rolę narządu żucia poprzez zmiany wynikające z utraty zębów. Sfera estetyki zostaje zachwiana poprzez zapadające się policzki czy zmiany rysów twarzy. Utrata zębów może ciągnąć za sobą wiele negatywnych skutków takich jak: przesunięcie lub przechylenie się zębów w okolicy ubytku, zmiana zgryzu, trudności w przeżuwaniu, zmiany w stawach skroniowo-żuchwowych.

Nowoczesna stomatologia proponuje skuteczne rozwiązanie które pomoże przywrócić zdrowy i piękny uśmiech. Implanty czyli wszczepy zębowe mogą trwale naprawić i ustatkować sytuację zgryzową. Dzięki implantom nie narażamy sąsiednich zębów na ich utratę lub zniszczenia. W naszych placówkach mieszczących się w Gdańsku Wrzeszczu i na Morenie proponujemy leczenia implantologiczne na najwyższym poziomie. Pracujemy na certyfikowanych implantach BEGO. Dzięki szerokiemu spectrum modeli mamy możliwość doboru odpowiedniego implantu w konkretnej sytuacji.

Co to jest implant?

Implant zębowy to niewielki stożek o średnicy 3-5 mm i długości 7-21 mm, pełniący funkcję korzenia zębowego. Element ten wykonuje się z biozgodnego, czyli obojętnego dla zdrowia i niewywołującego reakcji alergicznych materiału – najczęściej tytanu. Materiał ten jestwyjątkowo wytrzymały, dzięki czemu bez przeszkód znoszi obciążenia, jakimi w normalnych warunkach poddawane są korzenie zębów.

Do implantu, czyli sztucznego korzenia zębowego, montowana jest nadbudowa – konstrukcja protetyczna (korona protetyczna, most protetyczny lub proteza ruchoma – overdenture), która idealnie odwzorowuje kształt zęba lub kilku zębów. Implant z koroną wygląda dokładnie tak, jak naturalny ząb – część tytanowa w całości ukryta jest pod dziąsłem, część ceramiczna czy zęby w protezie dobierane są zaś tak, by ich kolor, przezroczystość i połysk w pełni odpowiadały cechom naturalnych zębów.

Implantologia nawigowana

Zabiegi implantacyjne w naszej klinice przeprowadzamy z wykorzystaniem szablonów nawigowanych. Szablon wykonany jest przez laboratorium stomatologicznym indywidualnie dla każdego pacjenta na podstawie badania tomograficznego 3D oraz skanu cyfrowego.

Korzyści dla pacjenta wynikające z precyzyjnego pozycjonowanie implantu w kości

 • precyzyjne wszczepienie implantu nawet w bardzo trudnych warunkach (mała ilość tkanki kostnej).
 • najpierw planujemy odbudowę protetyczna, do której dostosowywana jest najbardziej optymalna pozycja implantu.
 • szybkie i mało inwazyjne leczenie także dla Pacjentów użytkujących protezy całkowite umocowanie protezy za pomocą implantów całkowicie likwiduje problem ruchomości protez.
Jak przebiega proces leczenia:


KONSULTACJA:

   • w trakcie konsultacji implantolog zbiera informacje na temat oczekiwań pacjenta, ogólnego stanu zdrowia, przyjmowanych leków, uczuleń
   • kolejnym etapem jest wykonanie tomografii komputerowej. Na jej podstawie implantolog ocenia struktury kostne, czy jest wystarczająca ilość tkanki kostnej do wprowadzenia i przyjęcia się implantu. Ponadto może zaplanować ilość oraz miejsce wprowadzenia implantów, ich długość oraz szerokość
PLAN LECZENIA IMPLANTOLOGICZNEGO
   powstaje w oparciu o konsultację, która daje możliwość postawienia właściwej diagnozy. Każdy plan leczenia jest unikalny, dostosowany do indywidualnych możliwości, potrzeb i wymagań pacjenta.
   • Po zebraniu wszystkich informacji implantolog przedstawia plan leczenia oraz orientacyjne koszty zabiegu.

Badanie z tomografii komputerowej (zdjęcie powyżej).


ZABIEG - po wykonaniu badań oraz pozytywnej kwalifikacji przystępujemy do wykonania zabiegu implantacji. Zabieg jest całkowicie bezbolesny, ponieważ wykonuje się go w znieczuleniu miejscowym, dodatkowo każdy z naszych pacjentów po wykonanym zabiegu jest zabezpieczony farmakologicznie (osłona antybiotykowa)
Czas w jakim wykonujemy pojedyncze wszczepienie implantu wraz z przygotowaniem pacjenta oraz wykonaniem kontrolnego zdjęcia pozabiegowego to około 50 minut.Po około dwóch tygodniach pacjent zgłasza się do nas na zdjęcie szwów. Po wykonanym zabiegu implant musi się zintegrować z kością. Jest to okres od 3 do 6 miesięcy, o jego długości ostatecznie decyduje lekarz prowadzący.

   • Dla zachowania estetyki w okrecie integracji wszczepu pacjent może otrzymać koronę tymczasową.

Rozwiązania protetyczne

Leczenie z zastosowaniem implantów umożliwia zastosowanie wielu rozwiązań protetycznych:

   • jeden implant + korona w przypadku utraty jednego zęba
   • most protetyczny (konstrukcja protetyczna zastępująca kilka utraconych zębów). Most może być podparty na dwu lub kilku implantach. Należy pamiętać, że mosty protetyczne są rozwiązaniami stałymi, na trwałe mocowanymi w jamie ustnej. Mogą być one wykonywane z ceramiki lub kompozytu na podbudowie tytanowej, stali, złota lub cyrkonu.

   • proteza całkowita. Protezy całkowite mocowane są na kilku implantach (maksymalnie 6), dzięki czemu uzyskujemy dużą stabilność protezy.

   Elementy protetyczne oferowane w naszych gabinetach wykonujemy w najlepszych laboratoriach protetycznych:

   NORDENTA i PREMIUM LABCennik usług


 • konsultacja implantologiczna

  100 - 150 zł

 • wszczepienie implantu BEGO / PREMIUM +

  od 2000 zł

 • augmentacja wyrostka zębodołowego z użyciem biomateriałów

  od 1500 zł

 • augmentacja tkanek miękkich

  700 zł

 • korona na implancie na łączniku indywidualnym

  od 2500 zł

 • korona tymczasowa na implancie

  600 zł

  Nasz zespół specjalistów w dziedzinie implantologii