Stomatologia cyfrowa

Stomatologia cyfrowaSkaner wewnątrzustny czyli rewolucja w stomatologii.

Nowoczesne technologie od zawsze były nam bliskie, wprowadzamy nowe trendy i śmiało podążamy za nowinkami technologicznymi z zakresu stomatologii. Dlatego z przyjemnością informujemy, iż w Mediss Dental Clinic na Morenie nasi Pacjenci mogą skorzystać z wirtualnej rzeczywistości 3D w zakresie skanowania jamy ustnej. Rewolucyjny, komputerowy skaner 3Shepe Trios Move+, w jaki wyposażyliśmy naszą klinikę, pozwala zaplanować najlepsze leczenie ortodontyczne lub protetyczne w możliwie najkrótszym czasie, a to wszystko bez użycia tradycyjnych mas wyciskowych, co znacząco podwyższa komfort, zwłaszcza u osób z odruchem wymiotnym.

Skan jamy ustnej.

Dzięki niezwykle precyzyjnemu skanerowi obraz jamy ustnej  (zęby, dziąsła, podniebienie) pojawiają się na ekranie komputera w technologii 3D. Tak pozyskane dane przekazujmy od razu do laboratorium protetycznego, gdzie technik rozpoczyna projektowanie i wykonuje finalną pracę protetyczną. Cały proces leczenia jest skrócony do minimum!

Skaner wewnątrzustny i technologia komputerowa eliminują ewentualne błędy popełniane przez człowieka i eliminują konieczność kilkukrotnej przymiarki pracy protetycznej.


Korzyści stosowania skanera jamy ustnej dla pacjenta:
  • Szybkość - zaletą skanerów wewnątrzustnych jest skrócenie czasu spędzonego na fotelu stomatologicznym oraz czasu oczekiwania na wykonanie pracy protetycznej. Dotychczas przy użyciu tradycyjnych metod, na wykonanie korony czy licówki potrzebny był dość długi czas związany z wysłaniem pracy do laboratorium protetycznego, wykonaniem modeli, zaprojektowaniem kształtu zęba. Obecnie obraz zastępujący wycisk jest zapisywany w formie cyfrowej i od razu przekazywany do technika stmatologicznego.
  • Precyzja wykonania prac protetycznych - korony, mosty, licówki są szczelnie dopasowane do powierzchni zębów, przez co zmniejsza się ryzyko rozwoju bakterii powodujących próchnicę wtórną.
  • Komfort dla pacjenta - dotychczas w trakcie przygotowań do wykonania prac protetycznych (korony, mosty, licówki czy uzupełnienia po leczeniu kanałowym) stomatolodzy wykorzystywali masy wyciskowe. Dla wielu osób proces w którym jamę ustną wypełnia elastyczna masa nie jest komfortowy i powoduje u nich odruch wymiotny.

Tomografia stomatologiczna (TK).

Nasza klinika jest wyposażona w profesjonalny tomograf diagnostyczny 3D, który pozwala precyzyjnie przyjrzeć się wszystkim strukturom twarzoczaszki.  Dzięki badaniu tomograficznemu jesteśmy w stanie jeszcze przed jakąkolwiek ingerencją stomatologiczną dokładnie zaplanować cały proces leczenia.

Punktowe Cyfrowe RTG

Dodatkowo  wyposażyliśmy każdy z naszych gabinetów w nowoczesne cyfrowe aparaty rentgenowskie zamontowane dla komfortu pacjenta bezpośrednio na fotelach stomatologicznych, aby móc na bieżąco kontrolować przebieg leczenia, dzięki czemu dużo sprawniej przeprowadzamy zabiegi.

Cyfrowe Projektowanie Uśmiechu.

Na podstawie wykonanych zdjęć i krótkich filmów wideo tworzymy wizualny, graficzny projekt przyszłego uzębienia, będący podstawą do określenia zakresu leczenia i zastosowanych rozwiązań. Wykonanie precyzyjnego projektu uwzględniającego indywidualne cechy Pacjenta przed przystąpieniem do leczenia ma zasadnicze znaczenie i, co ważne, daje możliwość zaprezentowania Pacjentowi planowanych efektów leczenia zanim jeszcze przystąpimy do pracy.


Dzięki DSD możemy idealnie zaprojektować uśmiech,  uwzględniający rysy twarzy, układ ust, a nawet charakter.

Przyjdź i sprawdź!

Formularz kontaktowy


Umów się na wizytę. Zadzwoń lub skorzystaj z formularza, oddzwonimy.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez administratora danych – MEDISS moich danych osobowych zamieszczonych w niniejszym formularzu w celu udzielenia informacji o produktach oraz nawiązaniu kontaktu, zgodnie z treścią ustawy o ochronie danych osobowych (Dz.U. z 1997r. nr 133, poz. 883 z późn. zm.). Wyrażam również zgodę na otrzymywanie wiadomości elektronicznych oraz telefonicznych połączeń przychodzących inicjowanych przez MEDISS z siedzibą w Gdańsku w celach handlowych i marketingowych, zgodnie z postanowieniami ustawy prawo telekomunikacyjne.
Ta strona korzysta z ciasteczek (cookies) oraz przetwarza informacje o danych osobowych zgodnie z RODO. Korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się z naszą polityką prywatności.

REJESTRACJA ON-LINE

REJESTRACJA ON LINE
DOSTĘPNA 24H/DOBĘ

PŁATNOŚCI KARTĄ

W NASZYCH GABINETACH
PRZYJMUJEMY PŁATNOŚCI KARTĄ

BEZPŁATNY PARKING DLA PACJENTÓW

DOSTĘPNY PODCZAS WIZYT