Lampa do wybielania zębów

Philips Zoom WhiteSpeed to:

  • bezbolesny zabieg
  • efekt wybielenia utrzymujący się do 2 lat
  • możliwe wybielenie do 10 odcieni już po 1 zabiegu

Nowe funkcje i właściwości

Możliwość regulacji intensywności światła
Największą różnicą, w stosunku do poprzednich generacji, jest możliwość regulacji intensywności pracy lampy. Zoom WhiteSpeed może pracować w trzech trybach intensywności – LOW, MEDIUM i HIGH. Daje to możliwość kontrolowania efektu oraz poziomu ewentualnej nadwrażliwości.

Długa żywotność
Lampa Zoom WhiteSpeed wykorzystuje najnowszą technologię „blue LED” firmy Philips. Dzięki niej znajdujące się w głowicy żarówki zachowują żywotność aż przez 50 000 godzin pracy, co w porównaniu do poprzednich wersji, znacznie obniża koszty eksploatacyjne.

Wysoka skuteczność
Zoom WhiteSpeed emituje aż dwukrotnie bardziej intensywne światło niż konkurencyjne lampy do wybielania zębów. Dzieki temu gwarantuje bardzo wysoką, nie osiągalną dla innych systemów, skuteczność wybielania.

Większa ergonomia
Lampa Zoom WhiteSpeed, w porównaniu do poprzednich modeli, została wyposażona w trwalszy i bardziej precyzyjny system pozycjonowania. Dzięki niemu bez problemu dostosujesz położenie lampy do każdego pacjenta.

Lampa Philips Zoom White Speed zapewnia najszybszy i najbardziej efektywny sposób wybielania aktywowany światłem. Zaawansowana technologia połączona z ergonomią urządzenia zapewnia Klientowi wysoki komfort podczas zabiegu wybielania.

Cały zabieg to zaledwie trzy 15-minutowe sesje z przerwami na zmianę żelu. System Philips Zoom White Speed w procesie wybielania wykorzystuje opatentowaną reakcję „photo-fentom”, która zachodzi pomiędzy znajdującym się w żelu nadtlenkiem wodoru a żelazem. Związki te w połączeniu tworzą rodnik grupy wodorotlenowej określany mianem „pogromcy przebarwień”.

Światło emitowane przez lampę Philips Zoom White Speed w sposób cykliczny odnawia żelazo. Pozwala to na utrzymanie ciągłej produkcji rodników grupy wodorotlenowej i szybsze usuwanie przebarwień, co w oczywisty sposób poprawia rezultaty wybielania. Dzięki tej unikalnej reakcji możliwe było obniżenie stężenia żelu wybielającego. Philips Zoom White Speed jest zatem jedynym systemem wykorzystującym relatywnie niskie stężenie żelu (6% H2O2), przez co proces wybielania jest bardziej stabilny, zaś uzyskiwane za jego pomocą rezultaty utrzymują się znacznie dłużej niż w przypadku konkurencyjnych systemów.

Niskie stężenie preparatu wybielającego oznacza zmniejszenie nadwrażliwości zarówno w trakcie jak i po zabiegu.

Badania kliniczne dotyczące systemu Zoom dowodzą, że żaden inny system wybielający nie oferuje tak wysokiej skuteczności działania w tak krótkim czasie. Żel wybielający Zoom wykorzystuje opatentowaną technologię Photo Fenton – reakcję chemiczną zachodzącą pomiędzy nadtlenkiem wodoru a związkiem żelaza (zawartym w żelu fotoaktywatorze).

Po zmieszaniu obu związków cząsteczka nadtlenku wchodzi w reakcję z żelazem, w wyniku której powstają wolne rodniki, związki odpowiedzialne za usuwanie przebarwień. Dzięki zastosowaniu odpowiedniej długości fali oraz natężenia, światło emitowane przez lampę Zoom! cyklicznie odnawia żelazo (ponownie powraca do postaci nieutlenionej), dzięki czemu cały czas produkuje ono związki usuwające przebarwienia. Reakcja ta, nazwana reakcją Photo Fenton, w znacznym stopniu poprawia skuteczność procesu wybielania zębów