Implanty w jeden dzień – All 4


Implanty w 1 dzień?

Tak! W Mediss Dental Clinic oferujemy innowacyjną metodę leczenia całkowitego bezzębia. Jesteśmy w stanie w ciągu 24 godzin przywrócić Państwu piękny uśmiech. Tak szybka odbudowa uzębienia jest możliwa dzięki zastosowaniu najnowszych technologii leczenia implantologicznego oraz współpracy zespołu doświadczonych ekspertów. Zapewniają oni kompleksową opiekę nad Pacjentem i kontrolują proces leczenia – począwszy od diagnozy, a skończywszy na założeniu gotowej protezy stałej.

Zęby w 24 godziny? Czy to możliwe?
Zęby w 1 dzień to sposób odtworzenia pełnego łuku zębowego. Rozwiązanie to polega na precyzyjnym umieszczeniu w kości Pacjenta czterech lub sześciu implantów (metoda All-4, lub All-6), które będą stanowić podstawę do zamocowania pracy protetycznej. Implanty mogą zostać natychmiast obciążone, w związku z czym Pacjent jeszcze w ciągu jednej doby może otrzymać nowy, estetyczny uśmiech na czas całego procesu gojenia. Pełna odbudowa protetyczna uśmiechu może zostać zrealizowana po całkowitym zintegrowaniu się implantów z kością.


 
Atrakcyjna alternatywa dla tradycyjnych protez
Do niedawna jedynym rozwiązaniem dla Pacjentów z całkowitym bezzębiem były protezy ruchome. Z opinii pacjentów wiemy, że tradycyjne rozwiązania nie zawsze zapewniały pełen komfortu użytkowania, proteza mogła wypaść podczas śmiechu, kichania czy jedzenia. Rewolucyjne rozwiązanie jakim jest metoda All-4 oraz All-6 pozwala na uzyskanie efektu odbudowy zębów wizualnie zbliżonego do własnego uzębienia Pacjenta.

Kto może skorzystać z metody All-4 i All-6?
Po przeprowadzonej konsultacji i określeniu odpowiednich warunków kostnych sama implantacja i założenie pracy protetycznej w metodzie All-4 lub All-6, pozwala na zakończenie pracy w ciągu jednej doby. Pacjenci nie muszą brać długich urlopów oraz długotrwale rezygnować ze swoich codziennych zajęć i obowiązków. To doskonałe rozwiązanie dla osób, którym zależy na szybkich efektach.

Na czym polega leczenie metodą Zęby w 1 dzień

  • Planowanie.

Pierwszym etapem jest konsultacja z lekarzem implantologiem i przygotowanie planu leczenia. Pacjent przechodzi pełną higienizację jamy ustnej oraz kompleksową diagnostykę. Zostają także pobrane wyciski jamy ustnej Pacjenta.

  • Etap implantologiczny.

Kolejnym krokiem jest wszczepienie czterech lub sześciu implantów w szczękę i/lub żuchwę Pacjenta, w zależności od indywidualnego przypadku. Zabieg jest całkowicie bezbolesny, ponieważ wykonuje się go przy użyciu niezawodnych znieczuleń.

  • Część protetyczna.

Założenie pracy tymczasowej - dzięki współpracy z najlepszymi  laboratoriami protetycznymi praca protetyczna zostanie przygotowana w najszybszym możliwym czasie i założona w jamie ustnej pacjenta. Od tej pory Pacjent może cieszyć się zupełnie nowym, pięknym uśmiechem przez cały okres integracji implantów z tkankami kostnymi.

Ostatnim i zarazem końcowym etapem jest zamocowanie protezy stałej. Po kilku miesiącach, gdy miejsce pozabiegowe zostanie całkowicie wygojone, tymczasowa odbudowa protetyczna zostaje wymieniona na protezę stałą, która może służyć Pacjentowi praktycznie dożywotnio.

Doświadczeni eksperci

Współpraca zespołu ekspertów wykwalifikowanych w różnych dziedzinach stomatologii to najlepszy sposób, by osiągnąć pełen sukces leczenia. Tego typu podejście umożliwia kompleksowe spojrzenie na Pacjenta i rozwiązanie jego problemów. Eksperci w Mediss Dental Clinic to m.in. endodonci - którzy zajmują się głównie leczeniem kanałowym; implantolodzy - którzy wyłącznie wykonują zabiegi chirurgiczne i implantacje; ortodonci - których zadaniem jest korekcja wad zgryzu oraz protetycy - którzy zakładają korony, mosty, licówki i protezy. Każdy z nich poświęca się konkretnej dziedzinie stomatologii, nieustannie rozwijając swoje umiejętności podczas licznych kursów, szkoleń i warsztatów, zarówno w polskich, jak i międzynarodowych. Dzięki temu, że lekarze wspierają się wzajemnie swoją wiedzą i doświadczeniem, możliwe jest efektywne przeprowadzenie nawet bardzo złożonego leczenia.

Leczeniem All-4/All-6 w Mediss Dental Clinic zajmuje się zespół ekspertów doświadczonych w kompleksowym leczeniu implantoprotetycznym.

Nasz zespół specjalistów w dziedzinie implantologii